Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyick

    őstag

    válasz Inv1sus #7362 üzenetére

    Én mostanában nem is használom az erősítöm.a zoom g2 össze van kötve usb-vel a géppel azt a logitech hangcuccon szól és eszméletlen szép hangja van.Felvenni is könnyű vele,van hozzá zoom asio driver és a zeneszerkesztő progik felismerik mint eszközt,simán fel lehet vele gitározni egy sávba.hang se késik pedig nekem asrock alaplapi vmi realtek hangkártyám van.

  • NeoPampalini

    senior tag

    válasz Inv1sus #7362 üzenetére

    Kicsit off topik, de még elbírjuk...??

    Megpróbálom összeszedni, hogy mit és hogyan állítgatok, attól függően hogy vonalból csak szórakozom miközben mp3 szól, vagy felvétel is lesz.

    Először is, kapcsold ki a vonalbemenet monitorozását, Win7 hangerőbeállításnál:

    Mivel még mindig fogalmam sincs, milyen oprendszer, milyen hangkártya, satöbbi van nálad, előrebocsátom, hogy az én gépemben a fantasztikus Realtek HD Audio nevű csoda figyel az alaplapon, ergo a beállítás egyes részei a kártya saját szoftverében történnek + ráadásnak Win7!

    I., Mp3 kíséret

    Nem nagy kunszt, viszont KELL hozzá a Realtek HD Audio Managere! Szóval, megnyitod, és:

    A trükk annyi, hogy az alsó csúszkán (playback) feljebb kell venni a hangerőt. Voila, hallod magad késleltetés nélkül. Örö bódottá!

    II., ASIO, felvételhez, satöbbi

    Ez már kicsit érdekesebb dolog volt, mert nekem elsőre az úristenért sem sikerült 1-2 dolgot beállítani (köszönjük, Win7! ). Telepítsd az ASIO4ALL-t, aztán indítsd el pl. az Amplitube-ot, vagy bármi egyebet ami ASIO-val bír működni. Nyisd meg a program audio beállításait, és onnan az ASIO drivert. Ahhoz, hogy minden jól szóljon, valahogy így kellene tudnod beállítani, különös figyelemmel az INPUT és OUTPUT csatornákra!!!

    Ha ilyen hülye nevű input aktív, hogy CD meg ilyenek, az gáz, mint ahogy az is, ha a vonalbemenet (line in) mellett piros X van!!!

    Még egy dolog, FONTOS: ha ASIO-val szórakozol, a HD Audio managerben a bemenet playback sávját halkítsd le, és felette, a recording volume piszkálásáva állítsd be a kívánt hangerőt!!!

    Óriási szerencsével nem kell mást piszkálni, és minden elsőre sikerül. A fenti ASIO beállítással gyakorlatilag hallhatatlan a késleltetés, teljesen használható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák