Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz cucka #52839 üzenetére

    Innen látszik, hogy túl sok internetet olvastál.

    Ez sajnos ilyen, így működöm. Elemzés, túlelemzés, túlzásba vitt elméleti utánajárás, ami a gyakorlatot megelőzi.

    -
    Hivatalosan igen, kísérőhangszer, de engem nem azért érdekel, hanem mert tetszik a hangja, ezért szeretném magam is reprodukálni. Bandában nem tervezek játszani, sem kísérni (persze el nem utasítom, mint lehetőséget, de nem cél, ami nagyképűen hangozhat, hisz még nem is játszottam, de le kell írjam, hogy érthető legyen az elképzelésem és motivációm). A basszusgitár hangját én önmagában is kifejezetten szeretem, így engem az érdekel inkább, hogy magában hogy szól, szeretnék olyan hangszert, aminek a hangja, az alap hangja tetszik és a fenderes jb60 egyértelműen ilyen; ha már van variáció, akkor muszáj vagyok válogatni.

    Most még az elméleti előkészítés van, majd lesz tapasztalat is, ha oda jutok. :R

    arnyekxxx: nem ismerem őket, a legtöbb ismert zenét, zenekart nem ismerem. A legtöbb zene nem tetszik, vagy elsőre nem tetszik meg, nehezen találok zenét, amit szívesen hallgatok, ez szerintem mérsékelt zenei anhedónia. A hifi (a fejhallgatózás) ezen sokat segített, mert a zene olyan dimenzióit tárta fel, amitől stimulálóbb, érdekesebb, élvezetesebb lett a zene számomra. Részletesség és szeparáció, térélmény (és imaging), timbre (!): ezek mind olyan dolgok, melyek nélkül a zene általában nem kelti fel az érdeklődésem (kivételek persze vannak). -> ezért érdekel a béz alapkaraktere, hangzása: timbre-je, mert számottevő részben abból nyerek örömöt. :R

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák