Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danee91

    senior tag

    válasz uratti #2976 üzenetére

    Igen meg lehetne rángatni azt a procit a lapban, (g)MCH, FSB és PCI-E feszek mindig Normal állásban legyenek, DDR2 kapjon +0,2V-ot, proci feszültségét pedig úgy állítsd be, h adott frekin Prime95 stabil legyen vele...Gyári hűtővel nem mennék 1,4V fölé, olyan 1,375-1,4V körül igen meleg már 100% terhelés alatt, de nem kell félni, játékok alatt soha nem lesz ilyen forró. Jobb hőcsöves hűtővel 1,45V is mehet akár. Ram időzítéseit pedig te állítsd be, 800MHz-en nálam 5-5-5-10 is stabil, 850MHz-en is, 1020MHz-en 5-5-5-15. Bár én a 3-as ramszorzót és a felette lévőket nem használom, lassabban indul a lap, meg hát ugye a 2-es a legjobb, nem is nagyon akartam tőle messze lenni, így 2,5-re tettem, így 850-en mennek nálam...

    Tanker21
    EP31-DS3L Rev. 1.0 lap jelenleg csak Beta BIOS-al támogatja az E5200-at hivatalosan, így a tuning egyelőre nehézkes, vagy nem megy vele, de végleges BIOS-al ez szinte 100% megszűnik. Ha teheted, szerezz be Rev. 2.0 vagy 2.1 lapot, ezekkel nem várható gond, mellesleg sokkal jobb minőségű kondenzátoraik vannak, és hát rendes Dual BIOS is van rajtuk...Megoldás lehet még az EP35-DS3L is, ebből csak Rev. 1.0 van, és bár ez is csak Beta BIOS-al viszi az E5200-at, gondok nem biztos, h várhatók itt is. Később, E8400 és hasonló kategóriájú procik húzásánál, pl kicsit kevéske lehet már az EP31, akkor inkább EP35-DS3L. Ha 4 magost tervezel húzni, akkor meg inkább EP35-DS3, esetleg DS3R, ez jobb, sőt sok helyen olcsóbb, mint a DS3, csak azért említem meg...

    [ Szerkesztve ]

    ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Új hozzászólás Aktív témák