Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz dr_strange #2232 üzenetére

    Az ALSA honlapját valamikor átszervezhették, mert azóta minden információ eltűnt róla. Miután nagy örömmel (és dögnehezen) kikeresed a drivert, a wiki-leírás a valahol a 0.9-es driver idejéről származó általános telepítési útmutatót közli, és semmi egyebet. Nem tudom, hol lehetne infót találni, neten nem leltem (illetve egy cvs logot, de a sourceforge-on, ami éppen haldoklik). Az alsa dokumentációja egyre rosszabb, mintha minden kiadásnál törölnének belőle. :(
    Azt sem tudom, egyáltalán mit kellene implemetálniuk. Régen megvolt a doksiban, hogy mi megy, mi nem. Jelenleg benne sincs a driverek között a hda-intel, pedig azért nem egy mai modul ez sem. Egy másik doksiban van róla szó, a chipsetemhez külön is, ott van pár modulparaméter, elvileg olyasmit állít, hogy hány jackdugó van rajta. Ez önmagában is mókás, mert úgy írja, hogy pl. 6 hátul, kettő elöl plusz digitális kimenet. Nos, hátul valóban x darab jack van, de _elöl_ semmilyen alaplapon nincs semmi! Max a házon lehet, de ott meg annyi, amenyit a házra tettek. Ha 25 darab, akkor 25. Legfeljebb nincs bekötve. Van egy tüskesor a lapon, ez kétféle csatlakozási módot ismer (AC97 vagy Intel HDA külső eszközök), de erre egy külön ketyerét kell kötni. A digi pedig nem kimenet, hanem ki- ÉS bemenet egyben. Úgyhogy majdnem minden tökéletesen passzol a doksiban. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák