Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Csupati #99539 üzenetére

    Én mindent Obsidian-ba állítok ha kell. (OC)
    Amíg az megy gond nélkül, addig nem teszem fel dSanke BIOS-t.

    Nálad nem megy az Obsidian?

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • RM007

    addikt

    válasz Csupati #99539 üzenetére

    Az van nekem is és ott is kb ugyanaz van beállítva mint szoftveresen. Viszont mintha nem lenne mindegy azért mit állítok a bios-ban és szoftveresen meg talán együtt....akármit nem állíthatok be és nagy hülyeség esetén nem is jegyzi meg. Ha magasak az órajelek mint most nálam 8 mag 4.6Ghz, akkor a power limit 1 nem lehet alacsony alapon. XTU jelez is behúzva a kéziféket. Nem tudom miért most a bios-ban 160W (azt írtam be) XTU és Obsidian 135W (adtam neki), szoftveresen le van szorítva, de ami a lényeg és nem is értem miért, már rég nem az alap 95W és a short 118,750-on rugózom, sokkal magasabb az étvágyam és amit beállítok azt tudja tartani bármeddig. Lehet a bios miatt. Kikapcs, újraindítás és látom stabil. Jelenleg max 130W az ok hosszú időn át 80C körül, de mivel ez egy laptop és Adaptív (nem Statikus) módban irányítja bios automatika ezért hosszabb terhelés mentén picit mindig emelkedik a fogyasztás futtatás alatt. Szerintem ez jó, mert van felügyelet, szabályzás, nehogy rossz irányba fulladjanak a dolgok. Viszont sajnos olyan hogy fix fesz állítást magasabb teljesítmény reményében azt el lehet felejteni. UV az lehet extrém magas is, de ha nagyon magas lenne pl -0,140V(csak XTU) az nem igazán tud érvényesülni jelenleg, főleg újraindítás után felülíródik....biztonsági rendszer és mint mondtam a leszorított fogyasztás az adott órajelhez mindig kikéri a minimumot, ha kell hozzáigazít. Végül is tetszik, mert addig enged nyújtózkodni amíg hardverileg lehetséges, vigyáz rám hogy ne tegyek semmit tönkre, de nem zárja el a lehetőséget vagyis piszkálhatok, megkereshetem a maximumot ami nem a gyári megadott érték. :)

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák