Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KISDUCK

    addikt

    Megosztom a memória beszerzős kalandjaimat: hardveraprón találtam egy egyező modult és az eladóval le is beszéltük hogy foxposttal elküldi, majd 10.-én írta hogy holnap feladja. Én már ráfeszültem az email kliensemre telefonon és néztem minden fiókot hogy érkezett email foxpostról, majd 14.-én este kapom a privátot, hogy "bocsi nem volt időm feladni és idő közben úgy alakult hogy mégse adom el". Hát az agyf#52 elkapott. Másnap aktívan böngésztem megint a hardveraprót. Volt több hirdetés ami után érdeklődtem és egyikhez se voltak megadva paraméterek persze, mert minek és a gyártó oldalán egyiket sem találtam meg mintha minden gyártó azonnal megsemmisítené az összes datasheetet miután kijön a következő termékük. Az adott hirdetőtől érdeklődtem hogy esetleg tudna küldeni riportot a ramról, mert érdekelne a freki órajel értéke a modulnak, válasz: "sajnos nem" majd ma jön a válasz 1,35 volton megy. Én meg nézek magam elé hogy ezt most hogy? Több nap itt is eltelt a levelezés óta és egy olyan értéket kapok ami nem fedi a kérdésem, nyilván ez is hasznos infó, de a többi jobban érdekelt volna első körben. Volt olyan is hogy a csomag küldés módja miatt nem sikerült üzletet kötnöm. Adott hirdető előre utalás után küldte volna postán a ramot, az utalás miatt annyira nem aggódtam mert tele volt pozitív értékeléssel, de borítékban ram a postán keresztül? Hát ha az épségben ideért volna akkor meg van a világ 8. csodája. Sajnos az eladó a foxpostot nem vállalta mert még nem használta (én se) és nem akart vele "bajlódni". Régebben még néztem 2x8gb 2400mhz cl14 kingston kitet 25k körül ami valamiért mindenhol felugrott 38k-ra. Ekkora inflációt még a ksh se tudna elkummantani. Miután már úgy voltam vele, hogy nem érzem hogy lenne már mit veszítenem (kivéve pénzt) mert az elmém épségét már buktam, úgy hogy nézegettem a webshopokat újból. Találtam 2666mhz cl15 2*8gb kingstont ami 2400mhz-n cl14-es időzítésű és 25k. Az úgymond jobb ram lényegesen olcsóbb és b@520k rá alapon megrendeltem, mert már a lőcsőm ki van hogy milyen nehéz valamit a használt piacról beszerezni ha az ember nem pesti, mert persze van aki csomagküldést jobban elítéli mint a spanyol inkvizíció a lapos föld tagadást.

Új hozzászólás Aktív témák