Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz tomcica #78886 üzenetére

    Mi a rutinosabb futoknal az eros tempokkal felmegyunk 10-12km-ig (sot neha 14ig is),viszont sosem gyorsabb a celtemponal :N
    Ezeknel a tempoknal mar tudja es erzi az ember,hogy mennyire valos utazni egy FM tempon.Ha annyira nyogvenyelos mar 6-8km-nel, akkor ott nem is csoda,hogy baj lesz 13-15km kornyeken.
    Amugy,ha epp megcsomorlottel a FM felkeszulestol,akkor jol csinalod le kell menni rovidebb tavra picit elezni,kifutni...majd ujra neki egy uj FM felkeszulesnek.Ez a ket dolog tamogatja egymast hosszabb tavon (evek)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Vertigo18

    addikt

    válasz tomcica #78886 üzenetére

    A "könnyed tempó", amit itt beszéltünk anno, hogy nem volt megadva, azt betoltam 4:56-ra, az hetente volt egy alkalom. Ez 8km-től 12 km távolság volt mind a 17 héten. Pont, ahogy te írtad, 4:56tal szálltam, hogy érezzem, szokja a szervezet majd a céltempót a végén.

    Az intervall nagyon vegyes volt, volt, hogy 1:30-at kellett tolni 4:17 és 4:35 között, majd 1:30 pihenő, mindezt 7x.. Aztán közvetlenül ezután ugyanezen a "pacekon" ( :D ) 1 perces váltások 8 alkalommal. Viszont volt olyan is, amikor ugyanez a pacek 7 ismétléssel 3:30 időtartammal... Tehát 3:30 a 4:17-4:35ös pacekkal, majd 3:30 pihi... 7x.

    Annyi, hogy amikor 5:52-6:10 volt az előírt pace (heti egy rövidebb futás, és a hétvégi hosszú), az nekem mindig 5:52 volt, egyszerűen képtelen voltam ennél jobban lefékezni.
    Ugyanez az intervall edzéseknél, sosem volt 4:20 feletti pacek, inkább a 4:10et karcolgatta. De nem gondolom, hogy emiatt e sikerült volna.

    A felmérő futás az 2 perc bemelegítés és 2 perc levezetés között 1700 méter. Ez jellemzően 3:55 alatti pacek volt. De mondom, Amy minden edzés után írta, hogy így tovább, a meggyőződés mérő meg a lila max részén volt végig.

    [ Szerkesztve ]

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

Új hozzászólás Aktív témák