Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz Exelsior24 #6337 üzenetére

    Előre bocsátom nincs tapasztalatom négyütemű benzines fűnyíróval, de volt új autóm, aminél az első 1000 km után kötelező olajcsere volt. Felteszem az alatt az első ezer km alatt az összecsiszolódástól fémrészecskék kerülhettek az olajba, lehet hasonló okból kell az 5 üzemóra után olajat cserélned.
    Az a 3600m2 nem kényelmetlen végig járni? Egy ekkora területen lehet már egy kerti fűnyíró traktor indokoltabb lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • bogabi

    senior tag

    válasz Exelsior24 #6337 üzenetére

    Ekkora területre én biztosan valami fűnyíró trakit vennék. Ha abból indulok ki, hogy nekem sík területen önjáróssal 900 m2 kb. egy óra, és ezt általában 2 hetente illene nyírni (ha olyan az idő, akár hetente is lehetne), akkor 3600 m2-t minimum 4 óra, mire lenyírsz. Ráadásul említetted, hogy dombos a terület, így még macerásabb. Számoljuk bele, hogy ekkora területen lehet 3x kell tankolni, plusz biztos, hogy meg kell állni pár alkalommal, mert beleragad a fű és eltömődik a kidobónyílás. Így máris 4,5 óra egy nyírás, ennyit hetente-kéthetente nem biztos, hogy szívesen töltene el az ember. Lehet, hogy egy traki kezdésnek drágább (300-400 ezertől indul, de nem vagyok tájékozott ebben), de visszahozza az árát, nem beszélve arról, hogy nem járod le a lábadat. De nyilván van más körülmény is, ami mentén az ember mérlegel, én erősen elgondolkodnék egy trakin.

    [ Szerkesztve ]

    A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Új hozzászólás Aktív témák