Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Espla

    aktív tag

    válasz Real_Necro #1473 üzenetére

    Nem szabad a füvet naponta öntözni, főleg nem naponta kétszer.

  • Tin

    veterán

    válasz Real_Necro #1473 üzenetére

    ha gyepszellőztetsz, akkor azért van pár dolog, amit illik betartani:
    - 15-20 fokban az ideális, ne legyen direkt napsütés (inkább felhős), és az a jó, ha a következő pár nap sem 40 fokos tűző napos
    - a talaj ne álljon a vízben, de ne is legyen száraz, magyarul ahogy fűnyíráskor: előző nap ne öntözz
    - először nyírd le a füvet
    - aztán a gyepszellőztetés
    - a késes (vastag) fejjel csináld, ne a gereblyével (az a vékonyabb "drótos")
    - fél centire lemehetsz, mert a 0-ással a gyökeret nem téped
    - ha átmentél a területen, és megtépkedted, akkor utána jöhet a gereblyés fej, és alaposan tisztísd ki az elhalt részeket, illetve a széleken lehet a gyepszellőztető kézi gereblyével is
    - aztán fűnyíróval menj át még egyszer a füvön, ez összeszedi a maradék elhalt részt (porszívó)
    - aztán jöhet a felülvetés a ritkább részeken
    - és a trágyázás (műtrágya szórás)
    - aztán egy jó öntözés, és ha vetettél, azokon a részeken mindig legyen nedves a föld a következő 2 hétben

    amúgy a kollégának igaza van: napi 2x baromság öntözni, kivéve a csírázási időszakot, a fű akkor lesz dús és erős, ha rákényszeríted arra, hogy minél mélyebben keressen a gyökér vizet, ezért jó hosszúra megnő. ha folyton csak öntözöd, rövid gyökerei lesznek. és hajnalban érdemes öntözni, mert akkor reggeltől tud párologni, és délutánra megszárad, és éjjel harmatos lesz. ha este öntözöl, akkor berohad, főleg melegben, meg gombás lesz.

    bocs az offért, én nagyon örültem volna, ha ezt így egyben valaki leírja még amikor ennek keresgéltem utána.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák