Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHenis

    senior tag

    Sziasztok,

    meguntam, hogy az elektromos fűnyíróval mindig matekozni kell a kábel miatt, 900nm telken kb középen van a házam, körbe kb 15 bokor, 20 gyűmölcsfa, pár tuja, homokozó, hinta, garázs, térköves rész, körbekerített konyhakertek, stb... sok kerülgetnivaló dolog.

    A jelenlegi fűnyíróm 40cm széles, elektromos kábeles, nagy fűgyűjtővel, ha két hetente nyírom akkor 3-4x kell üríteni a fűgyűjtőt amit komposztra viszek. Kicsit nehezen tudok vele manőverezni mert széles. Nincsen szakmai szemmel szép gyepem, inkább rövidre nyírt réti gaznak mondanám, csak a szúrós dolgokat szedem ki. Önjárásra nem tudom szükségem van-e mert állandóan ki-be kapcsolnám illetve kikapcsolva nem tudom mennyire nehéz tolni.

    Kérlek ajánljatok valamit, van-e értelme benzinesre cserélni és ha igen akkor kb mi az amit érdemes megvenni? Nagyáruházas gépek 100 körül az mind kuka? Mennyit kell rászánni ha szeretnék egy olyat ami autóban mondjuk egy opel astra?

    beteszem a kérdőívet is ide, köszönöm aki segít :)

    Az adott területen vannak hosszú egyenesek, pl. 10 méternél hosszabb? Van de nem sok.
    Az adott terület lejtős/emelkedős, nehezen járható? Nem, kicsit göröngyös de alapvetően egyenes udvar.
    Milyen időközönként nyírnánk füvet? 2 hetente
    Mennyi időt szánunk fűnyírásra? Eddig kb 1 óra volt lenyírni egy elektromossal
    Kultúrgyepet gondoznánk vagy akár 20 cm magas, sűrű gazt nyírnánk vele? Kultúrgyep magasságú, de valójában inkább réti gaz.
    Mennyire tagolt a lenyírandó terület? Vannak kerülendő akadályok? Rengeteg fa és kisebb bokor van.
    Mekkora a maximális szélesség, ahova a fűnyírónak be kell férnie?
    Ki használná a fűnyírót? Gondot okoz-e a berántás? Van benzines fűkaszám is, nem gond.
    Ki tartaná karban a fűnyírót? Szervizbe vinnénk vagy magunk oldanánk meg? Magam szerelek amit csak lehet.
    Van helyünk tárolni a fűnyírót, benzineskannát, egyéb tartozékokat? Igen van.

Új hozzászólás Aktív témák