Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Caustic

    csendes tag

    válasz #16820480 #77764 üzenetére

    Félreértettél, nekem ezeknél nem a cserélhető filter a lényeg - bár támogatom a variálhatóságot és az öt jelöltből három is ilyen - hanem a hangzás. Amennyire én tudom a két RHA és a FiiO is viszonylag mélykiemelt, tehát pont a célkategória nálam. Az n40 pedig egy felső közép kategóriás polihisztor, amit elvileg sok műfajhoz ajánlanak. Nem arra törekszem, hogy egy füles hangja "jobb" legyen, hanem hogy pont megfeleljen arra, amire kell - akár filterrel, akár anélkül. A másik pedig, amit említesz, az már abszolút ízlés kérdése. Remélem nem mondok hülyeséget, ha mégis, javíts ki kérlek, de a referencia hangzás lényege ugyebár az abszolút semleges, kiemelés mentes, természetes hangzás, ami a lehető legvalósághűbben adja vissza a hangszerek/ének hangját - ezért hívják referenciának. Ezzel nincs is semmi baj, van akinek az a hangzás jön be. De nekem az túl nyers, túl flat. Korábban is írtam, hogy nem analizálni szeretem a zenét, hanem élvezni. Nálam ez a kicsit dögös mélyekkel jön össze. Nálad talán a természetes referencia hangzással, egy harmadiknak pedig a visító magasak okoznak korai magömlést :D A lényeg, hogy mind másmilyenek vagyunk, másra esküszünk, de ettől szép ez az egész. Bocs a hosszúra nyúlt offért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák