Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Nem mintha érdekelne bárkit, de azt hiszem rájöttem mit csinál az ipurifier (legalábbis nálam és nekem). Egy szép, széles és elég mély virtuális színpadot hoz létre. Ez a fejessel nem nagyon jön egyértelműen át, mert olyan fejeseim vannak. De hangdobozos rendszerrel nagyon jól megmutatja magát - persze ehhez olyasmi zenékre van szükség, ahol ilyesmi kiderül. Na és ez jót tesz alapvetően még ott is, ahol kifejezetten nem érni tetten (Dream Theater ;] )

    Ja és két tuti tesztszámom van, melyen jól le lehet mérni, mit tud a rendszer stressz alatt.
    Én mondjuk szeretem is őket, de simán lesz, akinek tortúra.
    Mindenesetre a fent emlegetett Dream Theatertől az enemy inside, ill. Perturbatortól a Neo Tokyo. Az elsőre mindig azt gondoltam, pocsék egy keverés, fejbevert vacak. Pedig nem, csak kell neki a felbontás, dinamika és egy valóban gyors fejes. Ezek nélkül tényleg pocsék, fejbevert vacak.
    A NeoTokyo pedig egy kamu low-fi dark sythwave a zúzósabbikból. Azért kamu, mert egy szint felett rohadt jól kezd szólni :K

    Én stoppolom jelenleg bkercso MF3 stackját, de jövő héten valamikor felszabadul.
    Majd írok is róla, de előzetesben annyi, hogy most értettem meg mi az a hülyeség, mikor folyékonynak nevezik egy eszköz hangadását.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    Bocs a dupláért:

    Nálam járt bkercso legújabb remeke, az MF3 kombó. Most szereltem vissza a saját, kettes verziómat és így, hosszabb meghallgatás után jól körvonalazódtak a dolgok.

    Csak rendszerben hallgattam, nem cserélgettem a komponenseket. Valamint a saját modjaimmal: jitterbugok, ipurifier3, yusb kábel, lineár tápok, ferritgyűrű a farkamon is
    mindenhol. A dacomban a cserélhető helyen diszkrét OPA, az új szettben már mindenhol (3db..?)

    Számomra egyértelmű és komolyan vehető előrelépés volt, ami a "felfele" váltásnál nem érződött különösebben. Ehhez azt kell figyelembe venni, hogy Berci cuccai bevallottan elmélyült zenehallgatásra valók: hangban nem bombasztikusak és nincs bennük semmilyen ma divatos feature. Ennek fényében az MF3 (mint valahol írtam feljebb) először teremtette meg bennem a "folyékonyság" értelmét. Tág dinamikával, szép színpaddal, de mégis visszafogottan szólal meg. Olyan, mintha kevesebb lenne alul, de valójában egyszerűen pontosabb, gyorsabb. Valahol feljebb linkeltem két kínzó (minden szempontból ;] ) zenét, mint tesztet. Az MF3 simán átugorja az akadályt - a kettes verzió kicsit csörömpölősebb, beszűkül, erőlködik.
    Tehát oda tud verni ahol kell, ha kell, de ezt nem nagyképűen csinálja. A tere egyértelműen sokat fejlődött. Az előd mellette harsány, pórias, ütősnek festi magát, mégse tud annyit felmutatni. A zajszűrése is jobb. Nem tudom hogyan, hisz az elektromos zaj a PC-ben keletkezik valahol (nem a jitter, hanem egyértelmű elektronikus zörej), mégis az új stack jobban szűri, jól hallhatóan. Nem tűnik el, de max gain max hangerőn is alig van jelen. Nagy pirospont. Talán az új szűrő, amihez kapunk egy plusz konnektort is, bedugni extra.
    Lélegzik vele a zene, érezhetően más szintre emelkedve.
    Nincs mit írnom róla többet.
    Sokba kerül, az ára is szintet lépett; ám a két hetes meghallgatási garancia hatalmas adomány, amellyel bátran élni kell és két hét után visszakötni az elődöt, mi is a helyzet. Engem meggyőzött. Plusz hazai kézműves termék, ebből a műfajból még mindig a "kedvező" árkategóriában.

    Apró, ízlésbeli negatívumok és egy rendszerbug:
    -továbbra is csak usb kapcsolat, semmi koax/optika és baráti köre.
    -no dsd, balanced, mqa és egyebek.
    -a dac semmiképp nem volt hajlandó 96khz/24bitnél magasabban csatlakozni. Nem jöttem rá mi akad össze mivel, a Windows téves adatot olvasott ki betöltéskor és ehhez ragaszkodott.
    Köszönöm szépen a lehetőséget!

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • nLali

    senior tag

    válasz fattyu #105737 üzenetére

    Köszönöm a megerősítést! Már egy ideje gyűjtök MF3 kombóra. Ez a leírás segít türelmesen gyűjtögetni. :R
    :)

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz fattyu #105743 üzenetére

    Én óvatosan megfogalmaztam, hogy az árral a minőség is szintet lépett. Pl értelmet nyert a "folyékonyság" kifejezés az életemben. Nyilván eljön a szint - bkercsonál talán pont itt, az MF3 stacknál, ahol nehéz megfogalmazni mit is hallasz és miért fizetsz jelentősen többet. De pár hét hallgatózás az új szajréval, majd a régi visszakötése egyből igazolta, mért.
    Egyébként az MF2-n némi varázslás (kétpólusítás, meg a dac tápszűrésén valami bohóckodás - én nem vagyok műszakilag partner, ahogy nejem nagyapja mondaná) érezhetően közelebb hozta egymáshoz őket. De nem egy szintre.

    Másik érdekes kérdésem ide kapcsolódóan, hogy valóban a fejhallgató erősítők Paks2 teljesítményével vetekedése hozza-e el az audio nirvánát, vagy a jó kiszolgálás/meghajtás nem csak ennyi. Persze nyilván nem csak, azonban az MF3 asszem 75mW-ot tud 600Ohmon, szingliben. Ez nem sok (szánalmasan kevés) a kínai erőművekhez képest. Aztán akkor mégis hogy van ez?

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz Exodius #106007 üzenetére

    Az MF3 szett nagyon jó hangú, nekem nem sikerült semmilyen zenével megfogni. Ha megbékélsz az abszolút fapados kiépítésével (semmi csilivili fícsör és csak usb in).
    Mindettől függetlenül ha nem jön ki jól a kannával amit rákötsz, hiába remek cucc. Szinergiavadászatot nem lehet megspórolni sajnos.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák