Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • :AMF:

    senior tag

    válasz bkercso #81165 üzenetére

    A dac-nál is 2140-et javasolsz?

    Van esetleg olyan opa, amit még érdemes lehet kipróbálni? Régebbi hozzászólások alapján az opa627-et találtam érdekesnek. Megéri az árát egy 2140-hez képest?

    Rendeltem Aliról egy Topping D10s-t. Egyrészt "opa rolling"-gal reklámozzák, másrészt kíváncsi vagyok mi van cirrus logic dacokon túl. :) (A d10s LME49720-al szerelt gyárilag.)

    p76: A kínából rendelős blogokban elég népszerű a BG.

    [ Szerkesztve ]

  • :AMF:

    senior tag

    válasz bkercso #81165 üzenetére

    Végre volt időm kivarázsolni a Topping D30-ból az opa2134-et.
    Forrasztás terén a legkomolyabb eredmény, amit eddig fel tudtam mutatni, egy G Astra slusszkulcs gombelemtartó lábának javítása. :) Kicsit aggódtam, hogy gallyra vágom az egész dac-ot, amíg kiforrasztom az opa-t, de a folyasztószer és az ónszívó szalag csudálatos találmány a magamfajta alkalmi forrasztónak. Dip8 foglalat a helyén, OPA1678 a foglalatban, bekapcs... működik! :C
    Mivel az A30 opa cseréje a DT880 hangján dobott a legtöbbet, így azzal kezdtem a hallgatózást. Minden téren javult egy kicsit a hang (felbontás, tér, szeparáció), de az előrelépés már közel sem annyira mellbe vágó, mint az erősítő megpiszkálása után volt. Leginkább a mély hangok lettek testesebbek és nyíltak ki, a magas hangoknál pedig csak finom részletek bújtak elő. Összességében azonban úgy érzem a Toppingnál nem véletlenül az A30 kapta az opacsere lehetőségét és a D30 a fixen forrasztott 2134-et.
    Nagyon tetszik, amit a DT880 ezzel a párossal produkál akusztikus, de főleg komolyzenénél. Steril, dinamikus, részletes, mindezt jó térrel és mélységgel. Leginkább a mélyek változtak jó irányba, nem is gondoltam volna, hogy ennyi lehet/van ebben a fejesben.

    Kíváncsi vagyok a D10s (ES9038Q2M) mire lesz képes a D30-al (CS4398) szemben.

Új hozzászólás Aktív témák