Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Stauffenberg #1212 üzenetére

    Az egy kézben lóbálással kapcsolatban már annyiszor leírtam a véleményem, hogy már szinte szégyellem is hogy még egyszer megteszem, de hát legyen.. :DDD

    Már egy Yashica FX-2 egy fix 50-es obival is közel 1 kg! Ez súlyra durván 2db X-E1 + 35/1,4-et jelent. Vagy egy másik példával élve ez a régi Yashica egy X-E1 + XF 56/1,2-nél is durván 200grammal nehezebb.

    Azaz ez a régi tükörreflexes se az a gép amit csak úgy jobb kézbe lóbálgat az ember két kattintás között és én mégis megteszem ezt lazán kényelmesen. :)

    Hogy ez hogy lehetséges? Természetesen úgy, hogy mivel én ilyen géppel fotóztam rengeteget megszoktam, hogy két kattintás között nem a jobb, hanem a bal kezemben lóbálom a gépet az obinál fogva. Nekem ez egy így ugyanolyan lazán megy, mintha a jobba lenne, teljesen megszoktam már ezt.
    Sőt, mivel jobb kezes vagyok így két kattintás között a felszabaduló jobb kezemmel még a modellemet is szabadabban tudom irányítani, vagy épp mondjuk stúdióban állítani az egyik lámpán, vakun. :)

    Szerk.
    Ja és ami a D800E-t illeti, olvasd vissza mi volt az utolsó mondatom. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák