Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz TommyX_ #51754 üzenetére

    Na igen, majd veszek én is egy 18"-as felnit téli guminak, de lehet egy újabb nyári gumi is arra kerül már, ha túl kemény lesz az autó 19"-os felniken. Bár azt mondják az MK3 ST azért keményebb mint az Mk4 ST, szóval lehet a vesekövem nem rázódik ki még a 19-eseken sem. :DDD

    "Belegondolva nekem is mondják az ismerősök, hogy felesleges ilyen autó, mivel én nem hajtom és nyomom neki ahogy kéne."

    Hát hatjsad neki jobban :D Csak nézni kell előre hol lesz az újabb traffipax razzia.

    De komoly(abb)ra fordítva a szót: egyetértek az ismerőseiddel, játszós második autónak egy Fiesta ST logikusabb választás, konkrétan utcai vezethetőség szempontjából etalonnak tartják (versenypályán egy i20N azért jobb), olcsóbb, kisebb, könnyebb, játékosabb mint a Focus, jobban lehet úsztatni a fenekét, kevesebbet eszik jelentősen az a 3 hengeres 1.5-ös ecoboost, és még egy hengert le is kapcsol ha csak csorogsz vele. Szóval ezért is k*rva nagy kár hogy azt is megszűntette a Ford :( :W

    Én is gondolkoztam rajta hogy inkább Fiesta legyen, gyakorlatilag amikor nézegettem, igaz használtan de az új Focus árának feléért lehetett volna venni valamit. De 2 "bajom" volt vele, ami miatt végül letettem róla:

    - Nekem egyszerűen nem tetszik az autó, a kategóriáján belül is egy i20 vagy egy Renault Clio sokkal jobban néz ki szerintem. A Fiesta kicsit olyan nyominger valahogy :O
    - Azért a Fiesta már tényleg kisautó, ami a csomagterén, hátsó lábterén is látszik, szóval leginkább tényleg csak második autónak tudtam volna elképzelni, ez a felállás meg egyelőre nem nagyon játszik nálam ugye. Egy kiránduláshoz már nem biztos hogy mindent el tudott volna nyelni például, még lehajtott hátsó ülésekkel sem.

    De teljesítményben tényleg egy Fiesta ST bőven elég, utcára, szerpentinekre de még autópályára is. Az MK8 Fiesta ST az 300-320Nm 200LE, de csak 1200kg. Ez olyan 16.6LE/kg arány. Az MK4 Focus ST ezzel szemben 19.5LE/kg...az már sok is.

    Ha lenne egy valami 240LE/360Nm körüli Focus ST olcsóbban azt vettem volna, dehát nincs :( Ilyne szempontból a VW jól csinálja, mert a sima Golf GTI 245 lovas, a Clubsport 300 körül, az R meg még erősebb és az már összkerekes. De a sima GTI is elég mindenre igazából...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák