Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz Hannibhál #15323 üzenetére

    Mifelénk van egy srác, megjárta Amerikát de haza jött honvágyból, és nekiállt motorokkal foglalkozni. Valamikor 7-8 évvel ez előtt vittem oda a motoromat, akkor ismertem meg a srácot. Félelmetesen jól csinálta a dolgát, meglepően kedves, jól felszerelt műhellyel, és számomra mai napig elképesztő szaktudással. Csak kissé nehezen lehetett elérni, néha 1-2 hétig kerestem, mire valamit meg tudtunk beszélni vagy csinálni. Pénzt alig akart elfogadni (igaz, gyakorlatilag én csináltam a motoromat az Ő irányítása alatt ameddig másik motorral foglalkozott, de ezt én szerettem volna így, hogy tanuljak), nekem meg sült a képem, ezért nem kerestem sokáig. Évek teltek el, megvettem a fókát, elvittem egy kolléga által ajánlott helyre vezérlés és minden más kötelező dolog cseréjére, és mit ad az ég, ugyanazon az udvaron dolgozik a régi ismerősöm is. Persze beszélgettem Vele egy keveset, teljesen átnyergelt az autókra mert a motorokban nincs pénz, meg amúgy is világ életében Ford mániás volt. Tele is volt a környék Fordokkal Fiestától F350-ig mindent láttam ott pár hónap alatt. És ugyanaz a srác, mint aki a motoromat csinálta pár éve. Ég és Föld pár év alatt ugyanaz az ember. Egyszerűen hihetetlen. Nem lett rosszindulatú egy kicsit sem, félreértés ne essék, de szétszórt, figyelmetlen, mintha a szakértelme is oda lenne, pedig nem, csak annyi felé kapkod össze-vissza, hogy szerintem nem tud a saját gondolataiban rendet vágni. Az a pénz, amit kifizettem feleslegesen, az az utolsó fillérig másokhoz vándorolt, és többnyire olyan helyekre, amikhez köze nincs a szerelőnek. Szóval még az sem szentírás, hogy aki régen jó volt, az még most is jó.

    Mikulásbá:
    Persze. Egyik oldal sem szent. De abban azért egyet értünk, ha jól gondolom, hogy mindkét oldal sokkal normálisabban áll hozzá például egy nyugatnémet tartományban. A szerelő is tudja, ha jól dolgozik, vissza mennek még hozzá (és nem azért, mert direkt úgy csinálta meg, hogy pár héten belül megint vissza menjenek), aki meg szereltetni viszi az autót, nem úgy viszi, hogy véres a torka és csináljunk belőle egy "műszakin még éppen átcsúszik" példányt minél olcsóbban. Vagy még jobb az, amikor úgy csináltatják meg, hogy "nem érdekel, felőlem kábelkötegelőzzed, csak addig bírja ki, ameddig a vevő kifizeti... "
    És mindez "csak" azon múlik, hogy a brekkencs feneke alatt vannak a bérek az árakhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák