Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz zizidor #46009 üzenetére

    Igen, kezdjük, de ugye eleve "ti" kezdtétek el itt szórni az offokat nem SSD specifikus (az pl. a hardveres lenne) titkosítás témában, én max. utólag pár megjegyzést fűztem ehhez ha már másoknak is lehet, ennyi. :B
    Igen, utólag kiderült, hogy miről van szó a VC-nél inicializálás alatt és úgy már valóban jogos az a felvetés. Ami azért részben a VC team hibája is ha ilyen elcseszetten működik, meg ilyen opciót egyáltalán beletesznek, de ugye nem muszáj azt használni, lehet annál a 2. opciónál úgy titkosítani a teljes lemezt, hogy a teljes lemezterületen a már meglévő partíció van megadva célként és akkor nincsen ilyen gond. Utána már "csak" a RAW és az amiatti formázás lehet gond, ami megint égető, azt pláne megoldhatták volna jobban... De mindegy, nekem 8, Windows alatt eleve adja magát a BitLocker és TPM esetén az eszköztitkosítás használata is, meg azoknál legalább nem kell az előbbi kettő miatt szívni, SSD-knél is előnyösebb lehet hogy BitLocker esetén beállítható csak a foglalt terület titkosítása, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák