Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Mr K #164917 üzenetére

    Azért van spoilerben, mert biztos akad, akinek teljesen ismeretlen, új a sztori (neki kérdéses lehet).

    A 'sablonost' arra értem, hogy sokan 'kiemelkedően összetett', ergo a többinél sokkal kreatívabb történetűnek tartják. Szerintem a "köntöse" ugyan sajátos, a szereplők belső monológjai sajátosak, maga a történet, ami végigfut, azonban tizenkettő-egy-tucat. Az emberiség - mondjuk úgy - "zerg-egységként" való átfogó szemlélésén, ezen való elmélkedésen alapuló nagyívű sztoriban számomra Asimov Alapítványa pl. időtállóbb. Az sokkal elnagyoltabb narratívájú, de jobban rátapint az állandókra, a Dűne földhözragadtabb cselekményszövésű, de felületesebb is számomra.

    És nem értem - túl az önérdekű hatalmi manipulációkon - végső soron mire jó ez a Kwisatz Haderach-vonal (a teljes történet, azon belül a Bene Gesserit számára)... blöffnek tűnik, mint pl. az Éjkirály szerepe a Trónok harca-filmsorozatban.
    De ezen ne veszekedjünk. A filmet akkor is megnézem moziban, valószínűleg tetszeni fog. Csak számomra a történet mára elvesztette régi varázsát (tizenévesen rajongtam érte, ma üresnek hat).

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák