Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz proci985 #155681 üzenetére

    (Starship Troopers - Csillagközi invázió)

    Mikor eljutott Mo-ra is a film, akkor kapásból elkönyveltem, hogy ez egy agyatlan horror lehet, amit akkor sem néznék meg ha fizetnének érte. Viszont (gondolom a film apropóján) megjelent a film alapjául szolgáló 1959-es SF regény magyarul is, amit néhány év múlva már fillérekre leárazva árusítottak. Így történt, hogy "mégiscsak Heinlein" alapon én is vettem egy példányt. A könyv pedig váratlanul lebilincselőnek és elgondolkodtatónak bizonyult (nyilván nem véletlen kapott egy Hugo-t, ami akkoriban még jelentett valamit). A film pár évvel ezelőtt került a látóterembe ismét: valamelyik ismétlő csatorna adta éjszaka. Szóval megnéztem, és valami elképesztően borzalmasnak találtam, máig nem bírom feldolgozni, hogy mitől ilyen népszerű (Disney+-on is kiemelt volt kezdetben). Ez egy agyatlan nem tudom mi. Horror. Noha valamelyest felismerhető benne a regény cselekményének néhány mozzanata, a regény hangulata, mondanivalója, az egyes rétegei (politikai/erkölcsi eszmefuttatások, jellemfejlődés, felnövéstörténet, zárt katonai (férfi)közösség sajátos belső világa, a sci-fi elemek, stb.) totálisan elvesztek. (Lehet, hogy paródiának készült, és annak remek, de így, hogy nem sikerült felismernem, hogy mit parodizál, én nem igazán tudtam értékelni. Esetleg Sharknadó típusú filmként ("annyira rossz, hogy az már jó") elmegy. ;] ) Szokás szerint elnézést a fanoktól.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák