Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz4zs

    csendes újonc

    Kedves atala!

    Van egy Epson WorkForce Pro WF-5690DWF készülékem, és az SMB szkenneléses beállítással kapcsolatban fordulnék hozzád!

    SMB szkennelést szeretnék használni Windows 10-es operációs rendszer alól, de sajnos "DNS hiba. Ellenőrizze a DNS-beállításokat." hibaüzenet fogad.

    KONICA MINOLTA bizhub készülékekre tökéletesen működik az SMB szkennelés a szóban forgó számítógépre, tehát a megosztott mappa jogosultságaival, illetve a Speciális megosztási beállításokkal sem lehet probléma.

    Tegnap ugyanazon jól megszokott megosztott mappa jogosultságaival, illetve Speciális megosztási beállításokkal, Wi-fis, Adott IP-című nyomtató hozzáadásával telepítettem ugyanúgy ugyanazt a drivert Windows 7-es operációs rendszerre egy másik készüléken, és azon tökéletesen működik az SMB szkenneléses funkció!

    Mivel már próbálkoztam mindennel, ami csak eszembe jutott, rákerestem a google kereső segítségével a "DNS hiba. Ellenőrizze a DNS-beállításokat." hibaüzenetre, így jutottam el hozzád!
    https://mobilarena.hu/tema/epson_nyomtato_segitseg_kene/hsz_6301-6354.html
    (#6316) atala válasza 2015-11-07 09:11:45

    Ha jól olvastam az akkori probléma megoldást, akkor valami különös módon csak úgy tudtad megoldani, hogy jelszavaztad a felhasználói fiókot, és a jelszót is hozzá társítottad az Epson készülékben az SMB beállításodban.
    Nálam sincsenek jelszavazva a felhasználói fiókok, amiből kifolyólag Windows 7-en jelszavazatlan fiók alól elsőre tökéletesen működik, viszont Windows 10 alatt kiváncsiságból jelszavaztam a felhasználói fiókot, a jelszót beállítottam az Epsonba felvett SMB profiljába, de úgysem jó! :(

    Esetleg van valami tipped vagy másnak van valami tippje, hogy Windows 10 operációs alól hogyan tudnám megoldani az SMB szkennelés során "DNS hiba. Ellenőrizze a DNS-beállításokat." problémát? :U

    Az esetleges segítő válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

    Üdv.

  • sz4zs

    csendes újonc

    válasz atala #7626 üzenetére

    Ma kipróbáltam egy helyen, ahol jó pár ugyanolyan gépet ugyanúgy, ugyanazon szoftverekkel, ugyanazon beállításokkal telepítgettem ugyanazon változatú és verziójú Windows 10 operációs rendszerrel. 5-ből 4 gépen tökéletesen működött az SMB szkennelés az írt módon, az 5-nél ugyanaz a DNS hiba, mint a kérdésemben. Roppantul érdekes. :F

    Kiegészítés: Ahogyan az 5. gépen nem működött, egyből megnéztem a KONICA MINOLTA bizhub készülék SMB szkennelését, arról pedig egyből jó volt.

    Szóval van valami furcsaság az Epson SMB-s szkennelésével... :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák