Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NarvalTM

    csendes tag

    Hello!
    Sokáig nem tudtam, h mit is jelent ez az új mozaikszó, HTPC. Mostmár tudom, viszont amit még mindig nem tudok (nem kötekedés képpen mondom), h minek. Nem egyszerűbb venni egy komolyabb DVD lejátszót, és egy házimozi erősítőt, mint alkatrészenként összerakni ? Tekintettel arra, h egy ilyen rendszert direkt házimozizásra készítenek, nem nagyon kell bele venti se, hiszen "célprocesszorok" vannak, nem melegszenek annyira. Míg egy htpc-be kell legalább 2, a tápba meg a procira (ez utóbbit talán némi alulfeszezéssel ill. kan nagy hűtőborda felszerelésével el lehet kerülni.) Ezzel a halksági versenyt a komplett házimozi nyeri. Nagy felbontású videók...ilyet az ember nem a 19 v 22 colos monitoron fog nézni, hanem TV-n, méghozzá nagy TV-n. Szerintem az olyan 92-es átmérőjű TV a belépő szint ebben a kategóriában (persze olyan, ami HD ready-s, ami miatt inkább felfele mozdul a 200e, mint lefele...). Ha az ember igazán házimozit szeretne, akkor kell egy komolyabb TV (200e) komolyabb hangfalszett (100e) meg ugye DVD lejátszó, meg erősítő (régimódiak iegészíthetik videoval is :)). Nem éri meg jobban 150e-ért megvenni még ezt a két komponenst, mint htpc-t építeni ? Mégegyszer: nem kötekedés, csak egyszerűen nem értem, h minek...:).
    By!

  • NarvalTM

    csendes tag

    válasz Tim82 #2962 üzenetére

    Hi!
    Köszi a linket, megnéztem. Nekem ebből kb az jött le, h kinek a pap, kinek a papné :). A HTPC sokkal inkább személyre szabhatóbb, egy házimozi rendszert meg megvesz egybe az ember és kész, azon nem nagyon tud mit alakítani. Beleolvastam a korábbi hsz-ekbe. Sztem Ti nem is igazából htpc-t akartok csinálni, csak szerettek bütykölni :). (Ezen nem megsértődni.) Hogy lehetne ezt a vinyót belerakni, meg hogy lehet halkabbá és hűvösebbé tenni. És végül jó odaülni a TV elé és azzal a tudattal HD movie-t nézni, h "Igen ezt én raktam össze, tudom, h mi miért van benne, és h mit miért csináltam úgy, ahogy" Hsz-ek olvasása közben szinte nekem is kedvem támadt csinálni egyet......Áhh nem is :) Jó nekem a "megvásárolható" házimozi, persze ha lenne pénzem megvásárolni. További kellemes HTPC-zést a megszállottaknak.
    By!

  • NarvalTM

    csendes tag

    válasz Vladi #2964 üzenetére

    Hi!
    Háááát, azért a közel 3000 hsz "végigfutása" igényel "némi" időt :). Amúgy boccs érte.
    By!

Új hozzászólás Aktív témák