Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    válasz alfamate89 #1033 üzenetére

    Köszönöm! :R
    Akkor el kell fogadni, hogy ez van... Olvastam külföldi DELL M6600-as topikban is, ott is 107 fok körül ment alapon a Quadro 3000M VRM hőfoka, ott is a kérdés az volt, hogy ez egészséges-e.

    (#1034) kecsetif

    Nekem májustól idáig volt egy 8560W-m, Core i5 2520M - Quadro 2000M - 8 GB RAM - SSD összeállítással, de akármit csináltam neki, egy kazánház volt. A prociról le kellett vennem a Turbo Boost-ot, mert azzal 97-98 fokig ment, nélküle tartotta a stabil 89 fokot. A Quadro 2000M pedig 77 fokon üzemelt, ha egy picit melegebb volt a szobában, akkor benyalt a 80-81 fokba is. MX-4-es pasztával kentem, de úgysem, lett jobb. A hűtőborda és a hőcsövek rendben voltak, ennyit tudott a hűtése...
    Aztán 1,5 hete eladtam, vettem egy Dell Precision M6600-ast, na ezzel maximálisan elégedett vagyok, a hűtésén pedig egyenes ledöbbentem: Intel Core i7 2720QM proci Turbo Boost-tal 80 fok (ezt általában kikapcsolom, így Turbo Boost nélkül használom, így 70 fok a maximum. A Turbo Boost-ot videokonvertálásnál szoktam engedélyezni), Quadro 3000M GPU pedig 65 fok maximum 1 óra folyamatos játék után... És nem is nagyon pörögnek a ventik, a proci ventije 3000-es fordulaton, a GPU ventije 2500-as fordulaton pörög... :D

    Szerintem ilyen hardverhez kevés az egy ventilátor, és a hozzá tartozó hőcsövek. De ez az én észrevételem csak

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák