Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #36693 üzenetére

    Szia!

    1., Méret - számomra, ha 2 cm -rel hosszabb, de 1 cm -rel, esetleg 1,5 cm -rel kisebb a fejátmérő, az nekem kényelmesebb. Az L16 kb. -5 mm -rel kisebb fejátmérővel és + 1 cm -rel hosszabb testtel rendelkezik. KB ugyanaz.

    2., A L30 tényleg vaskosabb, kb. 2 mm -rel :DD

    3., Üzemidő: - lámpánál az számít mire használod.

    - Beltérben, lakásban, családi ház végignézése, szerintem 15 - 20 perc elég. A Fenix FD20 25 percig bírja, de ezután sem vesz nagyon vissza. Hogy miért ezt, óriási felületű fényes szórt fény. Papíron 575 Cd, mérve 1000 LUX / 1 m.

    - Éjjeli séta (lakott területen belül / kívül) - legtöbb esetben 100 - 120 Lm -t használok, nyirkos erdei környezetben, nehezebb terepen, ahol kicsit előre is kell látni, a Nitecore EA21 / MT20A vált be (azért az Olight S2A sem kutya), vagy kicsit nagyobb méretben a Klarus XT11GT (100 Lm / 14 óra). Erre a Convoy S2, S2+, S3 esetén 40 % -ra van szükség a 1000 - 2000 Cd -hoz. (18:00 - 6: 00 = 12 óra) azért ezt a Convoy nem bírja. Led Lenser M7 (2000 Cd, 25 óra), TT (1000 Cd, 20 óra), MT6 (200 Lm, 6000 Cd, 15 óra) ha már komolyabb terepre megyek.

    - Vár / erőd éjjeli látogatása - szerintem nem órákig fogod lesni a falakat. ;] Ide a Klarus XT11GT lámpámat használom, de néha elég az Olight S2A, Led Lenser MT6, ritkábban a Fenix FD20

    - Keresésre / terület őrzésre - akár a szomszéd álatkájának a keresésére jön jól a hatalmas szórt fény. Viszont nagy szerencse kell, hogy 1 óra alatt meglegyen a csavargó. Nekem van Acebeam EC60 -asom, ez is visszavesz, viszont a Mag Lite ML300L 3D egész éjjel bírta a 40000 Cd körüli fényerőt, és nem világított olyan szűken mint a nagydarab keresőfények. Viszont a haver Acebeam K70 -ese, vagy a másik X65 -öse, hát én majdnem elbujdostam. A X65 3,5 órán keresztül 120000+ Cd -ával húúúza, és a 50000+ Cd -ával 8 órán keresztül. De ha kell ott van a 12000 Lm, 423000 Cd, igaz csak 1 - 2 percig. :Y

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Gargouille #36693 üzenetére

    Az a baj, hogy mindenki azt hiszi, hogy majd a ráírt max fényerőn a végtelenségig tudja használni a lámpáját.
    Pedig a turbó fokozat a legtöbb esetben csak azért van, hogy amikor hirtelen kell a fényár akkor odaváltasz, és akkor van 45 másodperced, hogy megnézd mi motoszkál a kert végében, vagy bevilágíts a turistaút kereszteződésébe, hogy merre megy tovább a jelzés.

    Egy S2 méretű lámpától reálisan folyamatosan üzemelve 600-800 lm várható el. Egy S8 méretűtől max 1000 (most a hasamra ütöttem, de nagyjából ennyire saccolom). Ezt el kell fogadni, a fizikát megerőszakolni nem lehet. Egy kis, hűtőbordák nélküli lámpatest nem bír több hőt kezelni.
    Marha jól mutat ilyen lámpák leírásában az 1600 - 2000 lm, de nem szabad a marketing csapdájába esni, és elhinni, hogy ezt majd folyamatos üzemben is tudja.

    Ezért tartom annyira jól megkonstruáltnak az L6-ot. Gyárilag tök jól van belőve a max fokozat, tényleg bármeddig elmegy rajta probléma nélkül.

    Ellenben ennél a témánál saját magammal kell példálózzak. Itt tusakodok, hogy felturbózzam-e egy FET-es driverrel az L6-ot. Mert ha megteszem, akkor mindig arra csábít majd, hogy odakapcsoljak. Pedig azt már nem fogja tudni kezelni - oda lesz a gyárilag tökéletes konstrukció. És tudom, hogy ott lesz majd a csalódás, hogy amikor visszavesz a hővédelem, akkor érzni fogom, hogy na, ez se bír ennyit.
    Viszont ott a mérleg másik serpenyőjében, hogy ha meg hirtelen az kell, akkor giga-mega fényárat tudok kattintani. Szóval nehéz a döntés, gyarló ember vagyok, ha van egy olyan lámpa a kezemben ami tud atomvillanást, akkor akarok is atomvillanást - sokáig.

    A pszihológia is fontos szempont, ha valaki lámpabuzi ;]

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák