Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz MittuDomain_ #34897 üzenetére

    Igen, tökéletesen megy.

    Én ugyanígy jutottam cellákhoz egy Dell notebook akksiját bontottam szét, 9 cellát nyertem belőle (azok Samsungok voltak, ugyanígy 2600mah-sak). A cellákról én fogóval "téptem" le a ráforrasztott füleket, de óvatosan, hogy ne sérüljön. Egy minimális forrasz anyag (vagy ragasztó? tudja fene) maradt rajta, ami elésen kiállt a felületből. Ezt nagyon óvatosan reszelővel ill. csiszolóvászonnal leszedtem róla, de nem teljesen csak annyira, hogy kb egy síkba kerüljön a fémmel, éppenhogy csak egy fél mm-es icipici pukli maradt.

    Én ezeket az akksikat használom a mai napig, van 2db S2+ lámpám, 1db S3 és egy C8, mindegyikben tökéletesen működik mindegyik akksi. Mivel ezekbe a lámpákba benne van minden védelem (fordított polaritás, alacsony feszültség stb.) és fogadják a védelem nélküli cellákat is, ezért szerintem ne forrasztgass rá semmilyen puklit, tökéletesen fog működni anélkül is, csak takarítsd le óvatosan a meglévő forrasztás/ragasztás nyomot de csak annyira, hogy nehogy felsértsd alatta a fémet. Pont a minap írta itt egy kolléga, hogy ő felsértette és rozsdásodni kezdett.

    Remélem tudtam segíteni. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák