Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok, érdekes témát hozok: nem tudom, ismeritek-e a Tim de Paravicini féle EAR-859-et (SE) és 861-et (PP), Enhanced Triode Mode -ú erősítőket (a fantázianév semmi extra, segédrácsban hajtja a tervező a csöveket).

    Nekem nagyon megtetszett ez a fajta üzemmód és a kísérletezést is szeretem, viszont külföldi fórumon azt a tanácsot kaptam, hogy nem túl optimális az általam kinézett KT88-120-150 szériás csövekre átméretezni a kapcsolást és így megpróbálni, mert a segédrácsban hajtáshoz olyan cső kell, aminek érzékeny a rácsa. Bármi, aminek G2 fesz-e nagyjából 400V vagy több, nagyon erős hajtást igényel, ahol maga a meghajtó fokozat lehet a limitáló tényező az erősítő design-ban. Elvileg a segédrácsban hajtott üzemmódhoz a legjobb a régi TV-s csövek, mint pl. az eredeti design-ban lévő EL519-es, vagy ahhoz hasonló modellek.

    Érdekelne a véleményetek minderről. Vannak egzotikumai ennek a kapcsolás fajtának, viszont szeretnék többet kivenni egy (átméretezett) pushpull 861 alap design-ból, az eredeti kapcsolás típust és annak előnyeit megtartva. ((Skicc legalul). [link]

    A célom egy lényegesen bivalyabb teljesítményre képes AB pushpull, aktív háromutas rendszer közepeit hajtani, de továbbra is ebben a segédrácsban hajtott trióda kapcsolásban. Gondoltam, kifaggatlak Titeket kicsit, hátha valaki futott már bele ilyen egzotikumba, épített hasonlót esetleg, nem tudom.

    De ha alacsony rácsfesz-ű valami egzotikum orosz csövet tudtok ajánlani, ami megfelelően méretezve lényegesen nagyobb teljesítményre képes, mint az EL519 (és ekvivalensei), arra is vevő lennék, mert .. talán abból is lehetne főzni valami érdekeset.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák