Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talpas

    aktív tag

    válasz FatalEror #1275 üzenetére

    Én köszönöm, hogy elolvastad. Dew. még valami. "Unalmamban" elszegődtem gépészet szerelésre /nem a szomszédomhoz/ A srácnak Ez állat vésőfúró. 32-es fúrószár a keresztben ugye négy élet adó vidiából 1 kaput. Mondom neki mivel remegett már akkor is ha nem az ő módszerével fúrt valaki, ez a f.szár félrefúr, ami igazán zavart, hogy az egész gépet rángatta testemmel együtt. Jó az!! én ettől már sírva fakadtam főleg a gépet sajnáltam mig be nem ment a szár vagy 15 centit onnantól ugye a szár meg a beton fényesedett.. 3-as létra belső lépcsőház azzal a döggel egész nap létrán állva /Jó-jó kb 5óra volt/ porszívócső utólagos beépítése volt a munkám. Dög meleg, gép meleg, cigizzek mondja. bár ha mást nem zavar sosem állok meg cigizni, viszont nem tudok kívánságra rágyújtani. Estére azért elszállt a sóskafőzelék kalória belőlem :K .Mátrakeresztes dupla bazalt. Valami régi kis templomszerű építmény a technológia akkor az volt dupla bazalt, közte üreg. Említett fúrószár, 10 m.perc, elvette tőlem a srác és a 185 centi magas izmos testet rángatta a gép mint 1 marionett figurát. Ahogy haladt a belső rész megtört /üreg/ lett nagy besz@rás beékelődött a szár a darabok megfogták.Rángatta ide-oda amit ha a hivatalos tanulója vagy én tettem volna megőrül! Kiszabadította, v. 40x racsnizott a gép, következett a belső amivel hamar végzett. Igazán melóra gyártották azt a tipust és nem időhúzásra az biztos. Sejtem mekkora erő lehetett ami kimozdított Téged akkor és ott
    racsni nélkül. A fenti típus is igen nagy megakasztásnál ugrott át így a maszek tanulója csak p.therm falat fúrhatott a vastag palackosbort emelgető izmaival.
    A rönkházépítőknél is volt 1 frankó esetem:) 7 évig alarmos segéd is voltam. Készülő építmény, tulaj addig könyörgött a riasztón kívül az erősáramot is mi csináljuk. Megbeszélés, padlásról jön a csövezés milyen átmérő, rajz szerinti pontokon ki kell hagyni a helyét. Kihagyták, csak minden gerendába kicsit máshol volt a furat, az acél behúzó spirál sehol 2 db-on túl már nem ment le! Betonvas, mert ugye kreatívak vagyunk üssük le csak por + forgács az mondja az építő /szomszéd országból/ .Nem az volt. Erre 1 állványos fúrószárat talán átm.20ast ráhekkeltek 3.8"-os csőre majd visszaváltottak köracélra a másik végén a tokmány miatt./most is röhögök isten lássa lelkem/. Az egészet 1 MAKITA PISZTOLYFÚRÓVAL a padlásszinten, kezdéskor létráról indulva a 3m-es /tetőváz még nem volt/ hekkeléssel elindult 1 srác. 1x szénkefecsere, 1x a "fúrófej" bent maradt, kiszedni képtelenség volt és bukott 1 leágazás. Ami ledöbbentett ha fogadtam volna elbukom, nem hittem, hogy az a kis 220-as Maki kibírja!. Szóval van ott munka és kell is oda a minőségi szerszám ami kiszolgálja a mestereket. Visszatérve riasztóshoz,ennek az elődjével minden nap meló, főfal, födém, kisebb vésés, max átm.12-es szárral, nagyon tiszteltem és megszerettem, annyira jó és hatékony könnyű gépnek találtam. Főleg ha 1 kézben a gép másikban a porszívó csöve volt a mennyezet fúráskor. Erről tényleg csak jót mondhatok. Az ára meg szinte nem is változott 7-év óta.
    További jó hétvégét.

    "Veled, Uram, de nélküled..."

Új hozzászólás Aktív témák