Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok,

    Totál analfabéna vagyok az otthoni fúrás-faragást illetően, most kezdtem el bontogatni a szárnyaimat :)

    Apróbb sikereket tudok felmutatni: az ágyrács keretre való felszerelése (fúrás majd manuális csavarozás), illetve egy kisebb szekrény fiókjainak megigazítása (pár lyuk újrafúrása). És kb. ennyi.

    Úgy döntöttem, igenis összekapom magam és legalább alapszinten fúrni-faragni képessé teszem magam. Fejleszteném a nemlétező gépállományomat is (egy db 1500 forintos bringás multifunkciós csavarhúzó és Apósom szerszámai, amiket épp kölcsön tudok kunyerálni) :D

    Kérdés: mit javasolnátok, mit érdemes feltétlen beszerezni?
    Amiben gondolkodom:
    1) csavarbehajtó, fúrógép vagy fúró-csavarozó
    a) mivel ritkán használnám, aksisban gondolkodom, hogy ne kelljen a kábellel bénázni) Ha valami brutális fúrásra lenne szükség, még mindig el tudom kérni Apósom óriásdögjeit, de eleddig soha nem volt ilyen irányú igényem
    b) hozzájuk való alapvető fúró és csavarozó fejek
    2) legalapvetőbb villáskulcs készlet
    3) legalapvetőbb csavarhúzó készlet
    4) esetleg egy tárolódoboz az összesnek (ha nincs hozzájuk dobozka), elzárandó a Gyerekek elől.

    ár/érték arányban jó eszközöket keresek, nem tudom mely márkákra érdemes lőni, melyeket érdemes kerülni. Azt tudom, hogy ár/értékben nagyon jók a Lidl cuccok, de annál azért komolyabbra lőnék (legalábbis gépek terén, csavarhúzó, kulcsok esetében az is elég lehet, ha azt mondjátok azok elég jók).

    Túl nagy összeget nem szánnék rá, de úgy vagyok vele, inkább egyszer egy komolyabbat vennék, az viszont tartson ki legalább tíz évig. Tehát kb. 30k lenne a plafon, a fúró és csavarozó fejekkel együtt.
    Tokkal-vonóval mindenre úgy 40K-t szánnék.

    Linkeljek esetleg pár gépet, amit már kinéztem, vagy egyelőre ennyi is bőven elég volt belőlem? :D

    Előre is köszönöm a segítséget,
    Péter

Új hozzászólás Aktív témák