Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz biker #8743 üzenetére

    Akkor bátran számolj utána, ez egy pont szimmetrikus rendszer... a fazor diagram gondolom megy... ;) A T1 és a T2 trafó 90° fázistolással működik egymáshoz képest, azért van 2 teljesen külön magon...

    De nem nyitok vitát erről, a Napelemes topicban is megkaptam emiatt a magamét... Olvassatok utána, nem szégyen sosem tanulni.... úgy hívják, hogy Scott transzformátor, és 95% felett van a hatásfoka, ha jól van leméretezve...

    Annyira, hogy egy nem kicsi erőmű működik így... A Niagara Falls generátorai 2fázisúak, nem akarták emiatt cserélni, amikor az USA 3 fázisú rendszerre váltott... akkor találta ki a GE. Lehet kapni is. BME-s professzorom is értette... biztos mi nem értünk hozzá :U ... apropó Téged nem tanított a Veszely? Elméleti Villamosságtan Tanszék? Vagy csak én vagyok ilyen régi bútordarab? Tudom ezt ma mindenki frekiváltóként oldaná meg, de minek? Annak csak egy előnye van, könnyebb... de nem akarom hordozni...

    Szerk: amiről te beszélsz az egy aszimmetrikus változat ami 1 EI magon van.... az tényleg szar hatásfokú. Olyat hoztak hozzám is, melegedik mint a grillsütő... csak pislogtam melyik észlény találta ki... :Y 1200 EUR? akkor csúnyán átb@..tak vele...

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák