Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz L3zl13 #9 üzenetére

    Hát igen, az emberek talán kicsit túlbuzgóak is tuning terén. Én egyáltalán nem vagyok tuningellenes de ami PH-n van az azér már néha szánalmas (bocsánat mindenkitől ha sértő).
    Eccerűen mindenütt hajszolják a MHz eket. A64 es platformon az én tapasztalatom és ismereteim szerint a memória órajel növelése nem különösebben dobja meg a teljesítményt. (még szintetikus tesztekben is csak alig.) A legtöbb valós alkalmazásban szinte észrevehetetlenül kicsi (őszintén szólva semmit nem vettem volna észre ha nem mérem ki) volt a különbség azonos CPU órajel és DDR400 vs DDR570 között. Mind2 esetben CL 2.5 és 1T CMR volt. DDR2 platformon meg ugye a processzorok QPB je (ált 800MHz) tökéletesen lelimitálja azt a memóriafrekvencia növeléséből adódható teljesítménytöbbletet amit nyújtani tudna a DDR2.
    533Mhz és 800Mhz mem. sebesség között szinte semmi teljesítménybeli klönbség nincs. Hiába a nagy mem sávszélesség ha a proci nem tudja kihasználni.Tehát szerintem ezen a két platformon, de főleg az utóbbin a memóriatuningolás nem egy lényeges szempont. Tudva hogy nem nyújt igazándiból semmit (najo legfeljebb nyugodtabb álmokat néhány tuningőrültnek:DDD), és elméletben csökkenti a stabilitást és feszültségemelése esetén még akár az élettartamot is.
    Szerintem a stablilitás nagyon fontos. Szóval én nagyonis ésszerűnek tartom ECC-s modulok vételét/használatát, még a jelenlegi magasabbáruk fejében is. Remélem erre többen is rájönnek majd.

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák