Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koncsik

    MODERÁTOR

    Sziasztok, vettem egy használt Dune HD Smart H1-et. Szeretnék 1-2 dolgot kérdezni, bár még csak tegnap este állítottam csatasorba és pl. hálozati beállításokat nem sikerült olvasgatás nélkül megoldani... még reménykedem.
    Elnézést, ha valami hülyeséget kérdezek (bár végig olvastam topikunkat)
    A készüléket resetelve kaptam, csakúgy beállítgattam :B Időjárást mutatja. :DDD
    Csatlakozások:
    hang-kép HDMI-n (úgy tűnik rendben), két régi WD Elements (Desktop) van hátulra dugva (1TB+ 2TB - rendben),
    gigabites switchen keresztül van hálozatra/netre csatlakoztatva, látja is a laptopomat (upnp folderek tartalmát)
    szeretném, ha a laptopomra csatlakoztatott 3 TB WD Elements Desktop tartalmát is le tudnám játszani... csak a smb és upnp-t látom, gondolom nfs-t kell ehhez kreálnom: a főképernyőn nem találtam hol tudok network foldert hozzáadni (ha ez a megoldás...), de este megpróbálom újra az online manual alapján (meg avforums)...
    - A hot swap funkciót nem terveztem kihasználni, de gondolkozom, hogy egy HDD-t beletennék: Western Digital 3,5" Caviar Green 2TB 64MB IPOW. SATA3 - ez megfelelő? Nem tudom előre PC-n alakítgatni, de nem tartanék rajta semmi olyat, ami után sírnék, ha elveszne. Okozhat melegedés kapcsán problémát a Dune-nek?
    Applications, plugins - ez ugyanazt jelenti? Külön USB stick kell hozzá - mekkora, van valami specialitás? Esetleg a a fiókba rakott HDD-n tud magának elkeríteni területet ezekhez? A hátsó két USB-re rakott HDD-ket "fix"-nek tervezem, de lehet, hogy a front USB-re is csatlakoznék - ha a front USB stick-re telepítgetem az app-okat, de aztán kiveszem, okozhat ez valamilyen gondot?
    USB 3.0 is működik?
    Használt készüléket is be lehet regisztrálni a hivatalos fórumra?

    :R ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM AZ INFOKAT/SEGÍTSÉGET! :R

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Új hozzászólás Aktív témák