Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Jackal2 #11316 üzenetére

    Habrepülőt rakok össze elsőre, igaz nem sokkal olcsóbb mint egy drón, de látványosabb és hosszabb üzemidő.
    Akksi 2200mAh 3S megy bele amit quadba is tudok tenni és idővel elkezdem megrendelgetni a cuccokat a quadcopterhez is.
    Taranissal így csak a habgépet próbálgattam még összerakáskor (bindelés, csűrők mozgatása stb.)
    No meg amit írtak a fórumokon, hogy lehet nem ilyennel kellene kezdeni az nem légből kapott infó.
    Nagyon sok beállítási lehetőség van, elsőre elveszik az ember benne.
    Pl több gépet kezelve mindegyiknél alapból elmentheted a repidő jelzést, illetve konfigurálhatod kapcsolóhoz a visszaszámlálót, ha fosol, hogy nagyon lemeríted az akksit.
    Utána ha ez megvan, akkor el lehet tökölni az expókkal is.

    Nekem a H8 mininél amíg nem jöttem rá, hogy miképp kell headless módban repkedni állandóan szivatott.
    Szerintem a gyári beállítás túl izgágává teszi a kis szemetet. ;]
    Gondolok itt arra, hogy pl beginner módban egy kis expo elférne a bállításoknál, hogy ha kitér a gázkar, akkor az oldalkormány ne reagáljon annyira erősen, vagy a másik karnál előre-hátra repülve kicsit kimozdítod a kart, akkor egyből megy oldalra.
    Taranisnál és az értelmes távoknál lehet ilyen esetre expót konfigurálni. Elvileg rep módok váltásánál csökkenteni lehet az expo mértékét, hogy idegesebben reagáljon, vagy nyugodtabban, de még nem tartok ott, hogy ennyire belemélyedjek. Szimulátorozva viszont kényelmes a Taranis és pontos, valós körülmények közt még nem repültem vele, mert a habgép még nincs összerakva teljesen. (kivehető szárnyat akarok, csak még nem döntöttem el melyik módszert alkalmazzam) Rögzítetlen szárnnyal viszont nem akarom kivinni a madarat, hátha balul sül el a mutatvány.

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Jackal2 #11316 üzenetére

    Hat azert azt hozza tennem, hogy ennek a hobbynak is neki lehet rohanni, mint foxi a labtorlonek a vegen meg a bank viszi a kocsit. :)
    Egy kis odafigyelessel eleg sulyos osszegek sporolhatok meg. Viszont ebben az esetben a hazi feladatot senki nem uszhatja meg. Utana kell olvasni mi a jo, mi nem es mi csak marketingbullshit. Persze tul gagyit sem szabad venni, mert az egy dolog, hogy hamar tonkre mehet, de meg veszelyes is lehet. Pl. akku vagy tolto. Es persze elo kalkulatort es szamolni, szamolni, szamolni! Ahogy eszrevettem te is igy csinalod.
    Amugy mar varom, hogy mikor jelennek meg az aranyozott dugaszvegu toltok, harom evig tolgyfahordoban erlelt, magas tisztasagu toltokabelek amik szebb toltoaramot biztositanak, igaz kimerni nem lehet. :)
    En tavaly tavasz ota nagysagrendileg 600-700 eurot ontottem bele a hobbymba. Ebbol 90-100 euro a toltok, toltokabelek, etc. Ezen felul meg kb. 50 euro a szukseges korites, ugy mint a forrasztopaka es tarsai. Lassan ideje lesz pontos elszamolast vegezni. Tartom Kiszamolo azon tanacsat, hogy legy tisztaban a kiadasaiddal. Meg honap elejen felre rakok, a maradekbol megy a habzsi-dozsi.
    Az igaz, hogy sokkal olcsobban is meguszhattam volna, de ketlaki vagyok, igy a kedvencekbol legalabb 2 van :P

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Új hozzászólás Aktív témák