Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz szuszinho #587 üzenetére

    A Portainer nem más, mint egy szépecske webes UI felület ami pontosan azt a Docker API -t hívogatja, amit te a "docker xyz" cli parancsokkal, tehát teljes átfedés kell, hogy legyen. Nyilván a CLI a biztosabb, így az van, amit az lát, minden mást a Portainer csak szeretne meg képzeleg :DDD Előző kommentedben említett dologra ugyanezt tudom mondani: Portainert önállóan nem igen létezik. Illetve ő is Compose -t (is) használ, csak egy régi szar 2.x -es verziót. Mivel több funkció is hiányzik az újhoz képest én személy szerint nem ajánlom. Én a Portainert csak arra használom / ajánlom, hogy átlássam egy szép felületen, hogy épp mi fut, max egy "restart" gomb megnyomásra, log nézésre, de ennyi.

    Arch linuxot egyébként a közhiedelemmel ellentétben melegen ajánlom. Hosszú évek óta hibátlanul fut a barebone vason és lassan 1.5 éve a virtualizált KVM -en is. Utóbbin bevallom hősiesen, a telepítése óta épp tegnap adtam ki először a frissítés parancsot, semmi nem halt el :Y A barebone -on is nagyon régen és nagyon ritkán voltak gondok, de akkor igen, valóban tud olyat, hogy őőő kösz én el sem indulok. Rendre linux firmware (kernel) frissítéskor illetve ennek elcseszésekor (bootloader seq stb.) történik ez, ami minden esetben faék egyszerű egyébként: vagy visszarakod a régi kernelt, vagy megjavítod kézzel a bootloadert és boot partíciót, egyik sem ördöktőlvaló, ha csináltad már. Sokat lehet vele tanulni, megéri :K

Új hozzászólás Aktív témák