Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • corlagon

    senior tag

    válasz Kiralybali #26 üzenetére

    1. codecek
    Mindenféle MJPEG tömörítés (mpeg1 -> pl. video CD, mpeg2 -> pl. svcd, mpeg3 ->mp3, mpeg4 -> pl. összes divx és xvid; de még a jpeg képformátum is) veszteséges. A tömörítés mértékét (ezzel a veszteséget is) te választod meg. Így pl. high quality -> kisebb tömörítés, jobb minőség, de nagyobb file. Medium quality -> erősebb tömörítés, rosszabb minőség, de kisebb file stb. A ''quality'' lényegében egy átlagos hang- és kép-bitráta (+ pár minőségjavító funkció) megfelelője.

    2. VDub és VDubMod
    A VirtualDubMod egy módosított (nemhivatalos) VDub változat, a GordianKnot rippelő & kódoló programcsomaghoz fejlesztik. Ugyanazt tudja, én azért írtam a VDub 1.6.2-t, mert a Win Media Maker által készített DV-avi type 2 csak ezzel kezelhető normálisan (VDubMod-nál probléma lesz a hangsávval).

    3. xvid-mp3 (vagy akármilyen) codec páros
    Persze hogy megadható! VDub-ba betöltöd a fájlt (file/open video file), beállítod a hang tömörítését, azaz kiválasztod a codecet (audio/full processing mode, audio/compression, azon belül pl. mpeg layer 3-ból a neked szimpatikus), utána a kép kódolást is (video/full p.m., video/compression, mondjuk divx 5.2.1, configure). Itt vagy minőséget, vagy bitrátát kell választani (legyen mondjuk 1-pass mód, 1500 kbps). Utána f7, és mehet a kódolás a beállított paraméterekkel.
    Millió-egy finomhangolása van a VDub-nak (filterek, deinterlacing, többmenetes kódolás stb.), ez csak a legegyszerűbb példa.

    3. Ha jól értem, akkor átszedem valamivel a kamerából a cuccot DV avi formátumba, majd valahogy (még nem tudom hogy) ráengedem ezt a VirtualDub-ot, ami szépen összetömöríti nekem

    - Windows Media makert elindítod, dv-avi formátumot választod (nem a wmv-t!) és szépen átmásolod a szalagot vagy a kívánt részleteit vinyóra.
    - Megnyitod a fájlt a VDub-bal, és innen lásd 3. pont.

Új hozzászólás Aktív témák