Hirdetés

Aktív témák

  • Rival

    aktív tag

    válasz Füleske #1299 üzenetére

    A mi esetünk egy picit spéci, mert nekünk a fél eget kitakarja a saját panelházunk, így a Hotbird-től keletre már nem látunk semmit. Tehát én az Astra megkeresésével kezdtem (volna) egy iránytű segítségével belőve a delet, és addig mozgatni fel-le déli irányban, míg meg nincs az Astra. Mivel ezt én nem látom, csak a Hotbird-öt, és attól nyugatra, ezért én bő 6 fokra nyugatra álltam, persze csak próbálgatva... a hajam is kihullott... (itt van a Hotbird Budapest hosszúsági fokáról nézve). Addig állítgattam fel-le, míg meglett. Aztán lassan elkezdtem nyugat felé fordítani, de tényleg csak hangyaf@szányikat pöccintve a tányéron, ugyanis a beltéri egy kicsit késve veszi észre a jelet, és ha túl gyors vagy, már rég túlforgattad, és nem jelez semmit. Ha hirtelen felmérgelődsz, és türelmetlen vagy, ne vágj bele, én már-már ott tartottam, hogy csak úgy eleresztem a hatodikról az egész cuccot, tele volt a tököm egy napos próbálgatás után... na de... mindehhez az kell, hogy a beltériben az antenna beállításoknál rá légy állva egy olyan transzponderre, amin biztosan jön valami adás (pl. az alapból beégetett TP-k egyike). Igazából sima konzolra felszerelve egy kicsit bonyolultabb volt számomra a beállítás, mint motorral, mert motorral utána csak oda kellett forgatni, sima konzolra felszereléskor pedig nem stimmelt a dőlésszög sem (azimut? vagy mi... rohadtul nem tudom a szakkifejezéseket, sz@rul nyomom, sorry)...

    Most fújt egy kis szél... hát nem elgörbítette a tányér alatt lévő kis lemezt? Görbíthettem vissza, elállítódott az egész... Ablakon kihajol, tányér nyikorgatva hajlítgat jobbra-balra, most megint jó... hogyan lehetne stabilabbá tenni a szerkezetet? Valami vasat kellene merevítésnek a tányérhoz szögelni, de fingom nincs, hogy mit, és hogyan... Rohadt szar kis vékony anyagokat kaptunk. Valamelyik korábbi hozzászólásomban is írtam, hogy egyszer egy szél kifordította a tányért inverzbe, mint valami esernyőt... sucks...

Aktív témák