Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maajsz

    senior tag

    válasz reelc #6492 üzenetére

    Ezért írtam én is. De a D3 már nem is aRPG, hanem inkább egy hack&slash adventure. Az aRPG attól action(rpg), hogy magával build jellegével határozod meg a játékmeneted és igazítod hozzá az itemeket. A D3-ban pedig akkor váltogatsz skill-t kvázi amikor akarsz, az itemeknél a nagyobb a jobb és a buildedhez passzoló cucc kimerül kb abban 1-2 rollban ami az épp aktuális skilledhez passzol. A D2-ben pedig nem csak, hogy teljesen más itemek kellenek más buildekhez, de az adott build nem is minden játékmenethez passzol, nem tudsz vele minden területet runolni, vagy épp überezni, bocizni stb., sőt egy adott buildet teljesen átgearezel néha másféle runhoz. (oké, bevezették sok év után a skill resetet de ez mégsem vette el a aRPG jelleget)

    Nem véletlen, hogy akik inkább D2 fanatikusak voltak azért mozdultak a PoE irányába nem a D3-éba. Ezzel nem azt mondom, hogy a D3 rossz, egyszer nekem is fun volt DH-val végigpattogni multival, de elég is volt. Játék minőségre nem ér fel a 2-höz, ezt a fan bázis is jól mutatja, közel 20 év után is mennyien tolják új ladderen, kíváncsi vagyok 1x év múlva elindítja e valaki a 3-at. Persze aki egy jó kis zúzást akar, tökéletes a D3, 12 éves gyerek is egyből megérti a dolgokat, kap egy jó sztorit, király cutscene-ekkel, akár hamarabb is válthat nagyobb difficulty-ra, viszonylag fejfájás nélkül végig fog menni. De a Diablo nem egészen erről szól. Kb megjelenés óta játszottam évekig, igaz csak single-ben esetleg haverokkal lanba, de csak sokkal később értettem meg részletesebben, amikor szerveren kezdtem el játszani. És elég sokat kellett kérdezősködni, ez az ami nekem teljesen hiányzik a 3-ból.

Új hozzászólás Aktív témák