Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Geryson #468 üzenetére

    Nem az a lényeg hány helyen olvasod. Orvostudományhoz kötődő tévhiteket is 100000 helyen olvasni, aztán egyik-másik akkora baromság, hogy ihaj....A lényeg az, hogy HOL olvasod, és MIVEL van alátámasztva ez az információ. Jelenleg a helyzet az, hogy egyik, nagy tételben fogyasztott, forgalomban lévő édesítőről sincs bizonyítva, hogy káros lenne, nemhogy rákkeltő. A szacharin került korábban gyanúba, mert bizony, egy vizsgált csoportban szignifikánsan nagyobbnak találták a hólyagrák gyakoriságát a szacharint nem fogyasztókhoz képest, de később ezeket az eredményeket más csoportokon nem tudták "reprodukálni". Úgyhogy jelenleg nincs olyan tudományos konszenzus, hogy bármelyik is káros lenne.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztosan nem káros...Ki tudja? Lehet hogy az. Jelenleg azt tudni, hogy eddig nem sikerült bizonyítani az édesítők "bűnösségét". De ha te idecitálsz egy nagyobb betegcsoporton végzett, tehát klinikailag releváns, kohorsz (még eset-kontroll is elmegy) kutatást, ami egyértelmű eredményekkel bizonyítja a vizsgát édesítő kórokozó hatását, akkor készséggel fogok hinni neked, és visszaszívom amit a fentebb írtam, mert hibás (lenne) a tudásom.

    (Utóbbit csak azért írtam, mert az ilyen rémhíreket csuklóból nem kell komolyan venni, amíg nincsenek alátámasztva a forráskutatás eredményeinek normális tudományos publikációjával, vagy legalább annak megjelölésével. Az ilyen drasztikusan hangzó "klinikailag igazolt/tudósok vizsgálták" bla-bla szövegek kamunak számítanak, ha nincs megadva hozzájuk a releváns forrás)

    Az persze nyilvánvaló, hogy károd nem lesz belőle, ha nem használod őket.

    "Amit tudok, hogy 2 napja hunyt el a harmadik ismerősöm rákban (középkorú hölgy, nem dohányos, nem piás), így nekem ez elég indok ahhoz, hogy semmi ilyen furcsaságot (vagy olyan dolgot, amiről rossz hír terjeng) ne használjak."
    Részvétem, de ez lehet pusztán szerencsétlen véletlen, másrészt semmilyen károsat nem kell fogyasztanod ahhoz, hogy rákos legyél. Anélkül is "megy" sajnos...szóval itt nincsen ilyen egyirányú, abszolút összefüggés.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák