Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butch3r

    senior tag

    válasz margithid #6134 üzenetére

    anno én is ilyen oldalallal csináltam btc-s papír tálcámat.
    biztosra mentem és offline volt a gépem, kihúztam netből.

    ne haragudj de továbbra is kérnélek hogy olvass utána az egész alapjainak, mint privát kulcs és publikus kulcs mert még nem tiszta (vagy remélem nem mi kavartunk meg). ezt nem bántásból mondom és nem is azért mert baj hogy kérdezel! sőt nyugodtan kérdezz, de az ilyen alapokra vannak jó leírások -főleg angol nyelvűek

    beutalásnál a publikus címedet kell megadni, ez azért publikus mert mindeki számára elérhető. mivel ripple-t nem ismerem ezért nem akarok róla hülyeségeket írni, de pl bitcoinnál ha felémsz a https://www.blockchain.com/explorer oldalra láthatod az aktuális blokkokat, blokkra kattintva pedig, a blokkban lévő utalásokat.

    pl: [link]

    a képen az összes pirossal aláhúzott cím 1 publikus cím (nem mindet húztam alá) mindegyik kattintható, pl ez is:
    https://www.blockchain.com/btc/address/1HLPSvnreBkjXq6WzajytVanxRksengLUv

    ha rámész láthatod mikor milyen bejövő és kimenő tranzakciók voltak erre és erről a számláról. (ezért is pszeudo aninom a btc és még sok más crypto mert így szépen vissza lehet nyomozni minden pénzmozgást. ettől még tulajdonost nem tudsz társítani hozzá, de amint volt közte egy olyan tranzakció amihez már tudsz mert pl egy normális tőzsdéről jött már is képes vagy rá)

    ergo amikor cex-ről kiutalsz cryptot a számládra akkor a számlád publikus kulcsát adod meg -> nem tudják a privát címed -> nem férnek hozzá.
    és vica versa.

    arra figyelj hogy ripple tárcára csak ripple-t lehet utalni, ha mást utalsz ha szerencséd van nem történik semmi, ha peched bukod a másik cryptot!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák