Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoaryFox

    őstag

    Sziasztok!

    DOSS Soundbox XL-em elhalálozott, keresem az utódját.
    Ami a legfontosabb: sztereó és AUX bemenet. Hátizsákban lenne hordozva, így nem kell ultrakompakt. Legfőképp monitor előtt, irodában lenne használva.

    Hangzásban tudjon legalább annyit, mint az elődje.
    Árat olyan kb. 30-40 ezerre lőném be.
    Külföld nem para, de jobb lenne itthonról (vagy legalább EU-ból :D)

    Előre is kösz a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    "A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

  • zsiz

    őstag

    válasz HoaryFox #14779 üzenetére

    Srácok!

    Hatalmas pacsi llwynog kollégának :RAz ő DOSS SB XL hangfalálanak a halála, úgy néz ki, hogy az enyém újjáéledését jelenti :) Önzetlenül, ingyen elküldte nekem az alaplapját, amin bár kicsit javítani kellett, de úgy tűnik megoldottam és most újra működik :DD :R [link]

    Köszönöm mégegyszer, örök hála :)

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz ®abstract® #14802 üzenetére

    Itt írtam róla korábban. Én 2019. 06. hóban vettem, igaz most volt közel egy év kényszer pihenője. Javasolták, hogy mit cseréljek ki az alaplapon. Minden mindegy alapon megpróbáltam, nem sikerült. Onnantól egyáltalán nem működött. Alkatrészt nem lehet kapni hozzá, kérdeztem a gyártót is, ők sem tudtak segíteni. Így maradt az, hogy figyelem az aprót hátha valaki felrak olcsón egy hibás példányt, aminek más baja van, mint az enyémek. De nem nagyon jött össze. Mivel azon kívül a forrasztáson kívül, amit én rontottam el rajta, nem tudtam mi baja lehet, ezért egy komplett alaplap csere lett volna az ésszerű javítás, ha lehetne kapni hozzá. Ezzel most szerencsém lett 😀
    Van mellette egy Motion Boom, mert ugye valamit kellett venni, mikor a Doss elromlott. De valahogy az nem jött be annyira. Az tény hogy sokkal erőteljesebb, teltebb mélyeket tud, viszont a Doss nekem sokkal szebben, tisztábban szól.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • ®abstract®

    őstag

    válasz pècsimunkás #14876 üzenetére

    doss soundbox xl mellé vettem az edit. 27E ft volt-annyit röhögve megért :K felváltva hallgatom őket.
    ja,ebbe nincs akku,center méretű hangszóró bluetooth funkcióval + távirányító. meg azért is mert nem cipelem egyiket se.elhelyeztem-otthagytam mind2 a helyén. az edi több mint 4,5 kg..

    [ Szerkesztve ]

    Szavahihetőség manapság ritka kincs.

  • carl18

    addikt

    válasz gtx560unlock #15279 üzenetére

    Ennek gyárilag így kellet volna megjeleni, a régi hangzásától bármi jobb. :R
    Nálam is járt, de a gyári magas sugárzok és a 3D hangzás együtt valami okádék hangot eredményezett. Bár nekem ez nem igazán hordozható, ez a kör alak nem áll kézre számomra.

    Tronsmart T6 Max 3D sound (Baddest sound ever)

    Bár mondjuk nem tudom mennyiért vetted a T6 Maxot, de egy akciós Motion Boom lehet jobb vétel lett volna és azt még buherálni se kellet volna.

    Amúgy van egy jó hír, úgy látszik a tervezett elavulás ellen majd fel akar lépni a világ.
    Talán tartósabb termékeket kapunk és nem ez a vedd meg dobd el társadalom lesz.
    Nekem még mindig az a tag jut erről eszembe akinek meg hibásodott a DOSS SOUND XL és csak alaplapon egy chip adta meg magát. És gyakorlatilag sehonnan se tudott hozzá szerezni pótalkatrészt. Meg néha ezzel az a baj hogy drágább egy szakembernél majd nem a javítás mint sem egy új készülék vásárlása.

    Meg volt egy Tag JBL Xtreme 1 volt neki, megadta magát az egyik Woofer annak a cseréje majd 20-25E lehetett annó, aztán pár hónapra rá az alaplap is megadta magát és aztán lett a hangszóróból szemét.

    Egy biztos nekem a JBL Charge 2+ szerelgetése olyan szinten elvette a kedvem a JBL_től.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • zsiz

    őstag

    válasz carl18 #15283 üzenetére

    "Nekem még mindig az a tag jut erről eszembe akinek meg hibásodott a DOSS SOUND XL és csak alaplapon egy chip adta meg magát. És gyakorlatilag sehonnan se tudott hozzá szerezni pótalkatrészt." Jelen :D Szerencsére sikerült aztán megmenteni. Mondjuk szomorú, hogy még a gyártó se tudott, nem hogy alkatrészt adni, de még tanácsot sem. Aztán végül egy kedves topiktárs kisegített egy komplett alaplappal, teljesen ingyen. Azóta is hálával gondolok rá, mikor előveszem a DOSS-t :DD Ma is használatban volt. Mondjuk a Motion Boom-ot gyakrabban használom, mert praktikusabb a formája és sokkal többet megy el töltés nélkül.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz ftamas0201 #15451 üzenetére

    Ne is keress tovább. Motion Boom az eu.soundcore.com-ról. A szállítás 5EUR. Gyorsan itt van általában a cucc. Nekem is ez van, nagyjából én is arra használom, mint amit te is írtál. Teljesen jó. Akku elég sokáig bírja, szépen szól, korrekt mélyeket ad ki magából. Elvileg vízálló is (én azért nem próbáltam ki). Telefonos alkalmazásból lehet ekvalizert is állítani.
    Szépnek mondjuk nem szép.. Meg nekem kicsit hiányzik róla a microSD foglalalat, hogy ne kelljen mindig telefon is a zenéhez. Illetve, mint minden ilyen kis hangfalnál, ennél is nagyon sokat számít az elhelyezés. Az udvaron már a mélyek se olyan ütősek, és a hangerő is el tud fogyni. De ezek ellenére 30k-ért kiváló szerkezet.
    Nekem van mellette még egy DOSS Soundbox XL is, ami nekem valahogy szebben, kiegyensúlyozottabban szól. Kevesebb méllyel, de tisztább és szebb magas és középtartománnyal. De mégis tízből nyolcszor a Boom-ot viszem magammal.

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • carl18

    addikt

    Kicsit retroztam ma Oluv Gadgets csatornán, és szó szerint Oluv 5-6 éve sokkal másabbul nézett ki máshogy is viselkedett. Most megnéztem Oluvot, egyik videójában elég keményen látszik szét van csúszva... Sajnálom nyilván a sok év alatt összejött stressz.

    Képet nem rakok ki, mert személyi jogait nem akarom sérteni. :R
    De videót linkelhetek.
    DOCKIN D Fine ("JBL Xtreme killer") vs JBL Xtreme ;-)
    Itt még néha mosolyog is stb, még látszik ilyenkor még élvezte a videózást. :K

    Doss Extreme Boom 🔊🔊🔊- not!
    7:30 perc 30 után szólal meg és mond véleményt, de ez már nem a régi Oluv.
    Én úgy látom kicsit szét van csúszva lelkileg, a feje is vörös a szemén is látszik kialvatlan. :( Minden esetre nekem így rossz látni egy ember ilyen ütembe hanyatlik.
    Biztos meg van a maga gondja, azért az amazon is elvette tőle a jutalékot egy pár éve.
    Aztán volt pár gondja, megszünt a munkája a Covid alatt stb.
    Az Earfunnal kötött szövettség is megbomlott, most meg nagy ritkán feltölt egy videót.
    Minden esetre én sajnálom Oluvot, azért hány márka ismeretlen terméke lett híres Oluv által? Aki Bluetooth hangszórót akart oluvon keresztül mindig talált magának a ígényeinek megfelelőt.


    Meg hát volt is ez a kis csata nem olyan rég Alan Ross ellen.
    Ha úgy nézzem én eddig csak 2 ember szava alapján vettem Bluetooth hangszórót, oluv és alan. Azért ha azt nézzük ami a Motion X600 körül megy enyhén szólva is vicces.

    Sok videós aki a saját anyját eladná 5 forintért úgy beszél a Motion X600-ról mint a valaha készült legjobb bluetooth hangszóró. Még az a csoda a magyar megélhetési videósokhoz nem jutott el a X600.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Rég írtam, gondoltam benézzek már a topikba.
    Ki emlékszem még a Divoom Onbeat 500-asra? :R
    Nem a legjobb hangú hangszóró, de elég bass heavy és van egy videóm ami az alatt lett felvéve. A hangszóró a fal tövébe volt maxon, és kajak most a videót vissza nézve ez elég durván szólt annó a divoom.
    Mezőkövesd Shuffle, Divoom OnBeat 500 2ND sound test.

    Bár nagy hátránya az akkuja elég gyenge, nem sokat bír. Mai hangszórókkal szembe elavult konsrukció. De van meg megérzésem talán ugyan az a Woofer lehet benne mint a Doss SOUND XL-be, de a Vifa Helsinky is hasonló woofert kapott.

    ár-érték arányba akkor a Divoom nagyon ment, a Tronsmat T6 nem volt ellenfél neki.
    Pedig egy árba mennek és a Tronsmart volt agyon dícsérve......
    Fej-fej mellet a 2 hangszóró.
    És emlékszem meg is lepődtem a T6 gyenge, a Divoom sokkal jobban szólt.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • zsiz

    őstag

    válasz carl18 #16515 üzenetére

    Nekem van egy Genius SP-HF 1250B. Megvan 10 éve már, de még ma is használatban van a másik PC-n. Régen meg nem is volt más, csak az volt zenére is. 3-4 évvel ezelőttig az volt a fő hangfalam a gépnél. És nem is szól olyan rosszul. Persze ma már egy 10-20 ezres BT hangfal is szól úgy.
    Ma azért már jobban el vagyok látva 😅
    Hordozhatónak ott a DOSS Soundbox XL meg a Motion Boom. A gépre kötve egy Pioneer VSX-D510 és egy szett CAT Berlin, ez van legtöbbet használva, napi szinten.
    Meg van még egy Onkyo TX-SV 525R és egy pár ~110cm magas Pure Acoustics Dream77 [kép]. Bár ez leginkább csak dísz, szerintem baromi jól mutat a tv mellett :) Nagyon keveset használom, de erre minden rá van kötve. PC-ről meg TV-ről is kapja a jelet, úgyhogy ezen tud szólni minden, film, játék, zene... Plusz még egy Bluetooth adapter is van hozzá, úgyhogy akár telefonról is mehet a buli. De ritkán kapcsolom be.. F1 hétvégéken szoktam, meg ha nagyritkán leülök megnézni egy filmet, ahhoz nagyon jó, de az kb 3-4 alkalom egy évben. Viszont 50 ezerért erősítővel együtt szerintem hiba lett volna nem megvenni :D
    Leginkább a Pio+CAT van használatban, aztán a Motion Boom. Utána jön a DOSS. De az összeset szeretem valami miatt. Még egy HK Go+Play-re vágyom nagyon, csak 3 BT hangfal már tényleg totál felesleges, na meg sajnálok is annyi pénzt rá :D

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • zsiz

    őstag

    válasz Janika--1982 #16523 üzenetére

    Köszi :) Itteni ajánlásra vettem a DOSS-t, aztán nagyon megtetszett. Volt olyan is, hogy az előző főnököm HK go+play hangfala szervizben volt (a szokásos akku probléma) és addig tőlem kérte el a DOSS-t. Nyilván nem egy kategória a kettő, de ha nem lenne jó cucc, akkor nem kérte volna el 😃 (Később tőle vettem meg a 2 nagy álló hangfalat az Onkyo erősítővel, mikor lecserélte azokat egy nagyobb Onkyo-ra meg egy pár Klipsch RP-280F-re. Mondtam is neki, hogy azt is átveszem olcsón, ha megunja 😃 ). Aztán a DOSS elromlott, kellett helyette valami, ekkor jött a Motion Boom, (szintén itteni ajánlásra). Később sikerült megjavítani, innen a fórumról kaptam hozzá alkatrészt, amiért még mindig hálás vagyok 😃 A Pio és a CAT pedig ilyen kinti udvari/műhely hangcuccnak indult, mikor a régi Bluetooth hangfalam elromlott, új meg még nem volt. Egy régi 5.1 házimozi a volt garázsban, de tönkrement, annak a helyére szántam. Persze mikor hazahoztam már sajnáltam kirakni, úgyhogy a Genius ment ki, azt kevésbé sajnáltam, ez meg ment a számítógéphez. Persze mióta újra van Bluetooth hangfalam, azóta a Genius is visszakerült a házba 😃

    Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

  • Peaceliker

    addikt

    válasz carl18 #16853 üzenetére

    Engem ami picit meglep, hogy a DOSS hogy eltűnt. Van nekik extreme boom pro is már. Kb semmit nem lehetett hallani róla. Mondjuk az előző extreme boom is hasonlóan volt híres, bár az elég gyenge is volt sajnos. :W
    Lehet ez egy slágeres banda volt (soundbox xl)? :DDD

    "Oh my Goa'uld!"

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16854 üzenetére

    Nekem is eddig ez a Uboom is tetszik legjobban Oluvot ismerve biztos tiszta zenei hangzása lesz. És ha nem is drágább mint a konkurencia elég jó deal lehet.
    179 euro-dollárt olvastam én is ha erre rámegy egy akció még elérhető ára is lesz.

    Igen oda rakta a Bose mellé de más méret/súly kategória. Nyilván egy 6x akkora hangszóró jobban fog szólni hiába 400 dollár a Bose.
    Bose Max inkább a Dockin D Fine/JBL Xtreme szintjére céloz.

    Az Uboom X/JBL Boombox szinjére kerül majd.
    Ha a Dockin most cserélni kéne ez a Uboom X lenne eddig a legjobb választás.
    Nagy akku, nézz is ki valahogy és a Boss összehasonlítás alapján tiszteséges hangja is lenne. Ha meg akcióba lesz 130 euro ezt venném a Motion Boom Plus helyet.
    Volt már nekem Motion Boom nem esett le az álam tőle. :(
    #16855Peaceliker
    A DOSS egyetlen jó hangszórója a Sound XL volt de az is egy Sony SRS X77 copy volt.

    Itt a Sony felépítése, a doss Sound XL ezt másolta le és azért szólt viszonylag jól.

    Nem csak a Doss cég nem tud újat alkotni, a Dockin cég se tud piacra semmi újat.
    A D Fine hangszórót elnézve semmi versenyképessel nem áltak elő. :U

    Amit a Dockin/Doss nem tölt be azt a új gyártók be töltik. Anker/Tribit/Earfun csinált is valamit és veszik is őket az emberek. :R

    Uboom X eddig úgy nézz ki méretileg
    400mm x 151mm x 217mm már csak a súly kérdéses. 3-6 kg között gondolom.
    2X4 Inch Woofer ami 2X10 cm ami már elég mélyet produkálhat.
    KÍváncsi leszek az első tesztekre, aztán Earfun le is fedné a piacot.

    Hordozhatónak ott lenne az Uboom L/ ha nagyobb hangerő kell meg ott a Uboom X. :Y

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Peaceliker

    addikt

    válasz carl18 #16858 üzenetére

    Nekem must have érzés motion boom plushoz képest jött. Ha tud attól picit többet, jobban is néz ki, én örülök.

    Amikor MBP t vettem, akkor előtte volt egy motion boom (az ment is el, mert amit tudott extra mélyet, azt már 60% körül el is bukta), de akkor egy tronsmart bang-et váltott (az meg a DOSS soundbox xl-t amúgy).
    Na de amikor MBP t vettem az volt 50k, akkor még stormbox az 80-90e volt. Annyival nem tudott többet. Ez olyan, hogy jbl ek jobbak voltak, de 2x áron. Ár érték arányban annyit nekem nem ért a kis plusz.

    Most ér-e ennyit? Lehet amúgy nem, de most kicsit költök magamra, mostanság úgyis agyaltam ezen. Sokszor ha veszek magamnak valamit akkor lelkiismeretem furdalásom van és ezen dolgozni akarok. Mert amúgy belefér, kurva sokat tettem azért az elmúlt 10 évben, hogy ide jussak, most meg valami miatt még bánt is ha élek vele. Szóval ez ilyen kúra szerű is nekem ;]

    De ezzel az uboom X el belém vertétek az ideget. Ha lesz átlag halandó által is elérhető teszt, szóljatok :DDD

    Szerk: ja meg a kis gagyi motion 100 ajcsi amivel engem nettora behúztal ankerék, úgyis akartam felségemnek valami kis apróságot :))

    [ Szerkesztve ]

    "Oh my Goa'uld!"

  • Peaceliker

    addikt

    válasz Seraph 16 #16885 üzenetére

    De 5-8 órát maxon vagy fél hangerőn? M2P ra is fél hangerőn ígérnek 20 órát (ami lehet így sincs meg, mert marketing számok ezek amúgy).
    Egyébként ami meglepő volt nekem anno az a DOSS soundbox xl volt, ami maxon ment 5-6 órát. Nem vártam volna tőle :DDD
    De amúgy motion boom plus ra mit ígérnek, mondnak? Az pl sztem nem bír túl sokat ha meg van küldve. 4 óra asszem nem nagyon jön ki maxon. Mondjuk jó kis könnyű cucc, de na.

    Az amúgy meglepett hogy tribit 220 ról eszik, nem is néztem. Nekem szimpi ha cserébe gyorsan tölt :))
    És ha 220 nincs akkor miről lenne töltve másik hangszóró? Powerbankról? Abból elég bika kell hogy értelmes tempón töltsön, nem?

    #pamesz

    Nekem egyiket sem adták még fel :O

    [ Szerkesztve ]

    "Oh my Goa'uld!"

  • Cold5

    senior tag

    Sziasztok,

    Doss Sound XL megadta magát, és szeretnék valami újat venni. ami fontos lenne, Type-C töltés, ne legyen welcome zene (max valami diszkrét), jó hangminőség, kint használnám, kocsimosás, grillezés...

    Amiket néztem:

    - Soundcore Motion 300
    - Tribit XSound Plus 2

    Ezek egy árban vannak, ahol nézem őket.

    Melyiket lenne a jobb? Esetleg valami mást amit megfontoljak? :R

    kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés