Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Gyuri27 #138692 üzenetére

    Volt nekem kupak alatt gyurmás négymagos Haswell i5-öm, teljesen jó volt az 4,4Ghz-en, gyurmástul. Az olcsó hűtőmmel se ment soha normál felhasználásnál 70 fok fölé egyik mag sem. Oké, a gyurma miatt sosem ment volna 5Ghz-en, és 4,8-on is túlmelegedett Linx alatt, de kis IQ-val be lehetett azt nagyon frankóra lőni. Megjegyzem, az a tuning forrasztott kupakkal sem lett volna egészséges már....

    Jópofa ez a fogyasztásos gúnyolódás, de ez megint a gyengeelméjűség problémaköre. Ha a user képtelen értelmezni a BIOS-ban a rövid és hosszú távú power limitet, akkor sajnos azon nem lehet segíteni.... Megjegyzem, ha a Rizsát befixálod az allcore max turbójukra kitolt TDP limittel, meglepő (???) módon az sem annyit fog fogyasztani, mint a hivatalos TDP. Erről ennyit.

    Én nem vagyok irigy, vegyétek vigyétek a jó rizsát, 8/16-ot, negyed áron. :K Több jóféle 6/6 vagy 6/12-es gyíntel marad nekem. ;] :P

    (#138693) MiklosSaS: Így van. :K Én azt fogom venni, ami jobban kiszolgálja az igényeim ár/érték arányban. Nekem semmi szükségem 12/24 CPU-ra, de 8/16-ra sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák