Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz evitiguF #13524 üzenetére

    A teljes lemerítés nem tesz jót az akksinak.

    Változó, hogy ki milyen metódust talál jónak, mire esküszik. Én arra, hogy mindig bent hagyom az akkut és úgy használom hálózatról is, de beállítom a laptopgyártó által biztosított energiakezelés-szoftverben, hogy mondjuk csak akkor töltse, ha 50% alá esik a töltöttség és akkor mondjuk 80%-ra töltse fel. Havi 1-2 alkalommal pedig lemerítem (nem teljesen, csak olyan 8-10%-ig).

    Ez persze csak az én tízfilléresem a témához, más nyilván mást mond, én úgy gondolom, hogy lassan 8 év laptophasználat után nekem a fentiek beváltak. Csodát így sem szabad várni, egy akku élettartama normál használat mellett 2-3 év, utána az idő múlásával egyre nagyobb eséllyel drasztikusan csökken a kapacitása.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Impressa

    őstag

    válasz evitiguF #13524 üzenetére

    Tim82 kolléga ahogy írta: „A teljes lemerítés nem tesz jót az akksinak.” És nem azért, mert memória-effektus lép fel, hanem az akkuban lévő chip figyeli a cellák feszültségét, és ha nagyon alacsony lesz az egyiknek, vagy mindegyiknek a feszültsége, akkor nem fogja engedélyezni a töltést, és vagy visszahozható akku vagy nem. Az akkuban levő kémiai folyamatot nem tudod leállítani.

    Akkor, amikor először jelez, hogy kevés energia áll már rendelkezésre :K

    MurdR fel sem merült bennem, hogy kötözködésből írtad. :D ;)

    [ Szerkesztve ]

    Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Új hozzászólás Aktív témák