Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draff

    aktív tag

    válasz Rivaul #54155 üzenetére

    MalwareBytest használok, de az nem víruskereső, hanem inkább féregírtó.

    A Nortonnal pedig egyszer alaposan megégettem magam. Feltettem az akkor legújabb verziót (Norton 2002) és mindjárt bekaptam egy olyan vírust, hogy az egyből a Nortont magát vágta haza.
    Először csak nem engedte működni, azután nem engedte, hogy a cég weboldaláról ráfrissítsek,
    a végén már magára a netre sem engedett fel, s a regeditből se tudtam sehogy kipiszkálni - még csökkentett üzemmódban sem.
    Pedig egy eléggé hivatalos Nortonom volt, s nem valami kézen-közön másolt, vagy netről letöltött demo.
    Én akkor egyből arra gyanakodtam, hogy maga a Norton cég fejleszt ki mindenféle vírusokat, aztán gyorsan ajánlgatja persze hozzá megvételre a mindenféle vírus-írtóját. De ennél valahogy nem jött be nekik.

    Olyan ez, mint valaha a klassszikusan maffiózós módszer - bemennek - pl. egy vendéglőbe, aztán alaposan szétverik a berendezést. Utána másnap jólöltözött urak alakjában ismét jönnek s beajánlkoznak, hogy egy bizonyos, havonta fizetendő védelmi pénzekért megvédik a vendéglő tulajdonosát - a hasonló afféroktól ...
    És akkor az fizet, ezek meg jót röhögnek. ...

Új hozzászólás Aktív témák