Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joccadoki

    senior tag

    válasz tibi022 #20828 üzenetére

    "Na megoldottam (a bios frissítést!!!) Ki kellett bontani a frissítő setupot winrarral mivel a telepítő nem adott lehetőséget erre, majd egy bootdisket csinálni egy floppyn(alig tudtam szerezni floppyt) Ja és a lap Típusa a következő: MSI MS7184 socket:939 ram:ddr
    De természetesen a gond továbbra is fennáll!
    A következőt figyeltem meg: A lapon négy DIMM DDR Slot található 1 slot párosan a 3as slottal (pedig a szín szerint nem így van) 2es a 4essel. van egy integrált VGA ami a ddr memóriából foglal le GDDR-t. Tudnom kellett volna hogy RAM vezérlési hiba van, mivel ha az 1 illetve a 3 slottot használom akkor alapból ha integrált karit használom megjelenítőnek, szétcsúszik a kép, ha belerakok egy egy pci-e karit akkor csak szimplán kifagy. ha a 2-4es slottot használom nem fagy ki rögtön csak ha bootolnia kell lemezről vagy be akarok lépni a biosba. Az érdekessége a dolgoknak hogy nem mindíg csinálja (legalábbis a 2-4es slot) valamikor tudok rendszert indítani illetve biosba lépni. Mitől van ez???? Javítható a szett??"

    Ja eszembe jutott még valami... Most hogy olvasom az újabb üzeneteket, nekem volna egy Socket A-s lapom.
    Érdekessége az, hogy ha rövidre zárom a cmos cleart működik, ha normalon hagyom vagy nem rakok jumpert, nem indul el a gép.(persze bekapcsol csak nincs kép)


    tibi022
    a ramot cseréld ki egy kissebb frekvenciájúra (pc3200 compatible)

    [ Szerkesztve ]

    "A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Új hozzászólás Aktív témák