Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fellow

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írok, mert nem tudom eldönteni, hogy mi lehet a baj.
    Decemberben vettem: Gigabyte GA-M57SLI-S4 lapot, AMD X2 6000+ cpu-t, Gigabyte 1GB 9800GT-t és 2x2GB Geil Black Dragon 800MHz-t.

    Minden szép és jó, DE!! service pack nélkül Vista-t telepíteni nem tudok, mert kék halál, sp1-es vista64 felmegy rá, de megbolondul teljesen, ezért maradtam a régi jól bevált xp-nél. Ha csak 1ram van benn akkor sp nélkül vista felmegy rá, de az úgy meg kevés :F

    Ezzel se lenne még gondom, mert szeretem az XP-t, csak itt jön megint a problémám. :F
    Cod4, Cod5 multiban laggol, 8Mbit/1Mbit-es netem van, ami stabilan át is jön, tehát nem lehet, hogy a net miatt laggolnék, ugyanakkor gta4 multiban nem tapasztaltam ien hibát.

    Gondoltam arra, hogy az alaplappal van valami, hogy nem kezeli a ramokat jól vagy valami, ezért BIOS-t frissítettem, de semmi változás nem történt.

    Kérdem én, mi lehet a rossz?

    Rammal kapcsolatban kaptam egy tippet, hogy adjak neki plusz feszkót meg állítsam át 4-4-4-12-re az időzítést az 5-5-5-15-ről, mert hogy azon jól kell mennie, de nem tudom mennyi fesz-en megy a ram, mert a bios azt sajnos nem írja :| és amikor átraktam +0,2v-al a ramfeszt és 4-4-4-12-re állítottam az időzítést akkor nem indult el semmi és ekkor jött bios reset...
    meg tudom nézni valahogyan windowsból a ramfesz-t esetleg? :F

    Segítsetek pls, mert megőrülök már ettől, szervízbe meg nem akarok elvinni egyesével mindent ha nem muszáj.

    THX előre is minden értékes segítséget :R

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

  • Fellow

    csendes tag

    válasz Blaze71 #16015 üzenetére

    Szia
    Köszi, de nem igazán lettem kisegítve, mert IDE-s íróval próbáltam.
    64bites winhez meg driverem volt.
    Ettől függetlenül az AHCI-t beállítom, thx.
    Még valaki esetleg? :(

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

  • Fellow

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írok, mert nem tudom eldönteni, hogy mi lehet a baj.
    Decemberben vettem: Gigabyte GA-M57SLI-S4 lapot, AMD X2 6000+ cpu-t, Gigabyte 1GB 9800GT-t és 2x2GB Geil Black Dragon 800MHz-t. 500W-os táppal hajtom meg ( nem noname, fixen leadja )
    Vista-t használok, és nem akarok visszaváltani XP-re.

    Cod4, Cod5 multiban laggol, 8Mbit/1Mbit-es netem van, ami stabilan át is jön, tehát nem lehet, hogy a net miatt laggolnék, ugyanakkor GTA4 multiban nem tapasztaltam ilyen hibát.
    A gép újabban minden ok nélkül kifagy, bár váltottam másmilyen Vista-ra lehet ez a gondja, nem tudom.

    Lehet az, hogy az alaplapom rossz és ezért laggol a játék is?

    Ha nem muszáj nem viszem szervízbe, mert nincs kedvem szétszedni.
    :R: Köszönöm az értékes hozzászólásokat. :R

    u.i.: gondoltam arra, hogy szétszedem darabokra a gépet és minden érintkezőt megtisztítok, megmozgatok minden csatlakozót, stb. Remélem segít és kiderül, hogy csak érintkezési hiba van.

    [ Szerkesztve ]

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

  • Fellow

    csendes tag

    válasz mirkokovi #17480 üzenetére

    mi számít áramzabáló 6000+-nak? kétféle 6000+ van a piacon, az egyik 125w a másik 90w
    de ha gondolod vegyél LE procit azok 65w-osak :)

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

  • Fellow

    csendes tag

    válasz Csabee. #17491 üzenetére

    hülyén fogalmaztam, bocsi.
    magyar szervereken játszom átlag 10-40-es pinggel és amikor belaggolok akkor nem is igazán laggol, hanem mintha akadna a gép és 999es pingem lesz.
    speedtesten 12-30ms a pingem.
    csatlakozók és érintkező tisztítását a fagyásra gondoltam.

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

  • Fellow

    csendes tag

    válasz Csabee. #17493 üzenetére

    1vinyó van a gépben, amikor a probléma először jelentkezett akkor még 320as seagate sata 2 volt benne, most 750es samsung sata 2 van, és ugyanúgy jelen van a probléma.

    partícióról partícióra másolásnál, most meg nem mondom, hogy mennyi volt a sebesség, mert nem otthon vagyok, de hazamegyek majd megnézem, viszont havernál másik vinyóról az én vinyóra a másolási sebesség 100MB/s volt, persze ettől még lehet, hogy az én gépemben nem produkálja a tizedét sem.
    te hogy oldottad meg a problémát? mert kerestem a gyártó honlapján sata drivert a hdd-hez, de csak valami cd-rom iso-kat találtam, és mivel még ilyet nem csináltam, nem tudom mit kéne :)

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

  • Fellow

    csendes tag

    válasz Csabee. #17495 üzenetére

    akkor megpróbálom azt, remélem segít.
    gondolod lehet emiatt a kifagyás is?

    Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

Aktív témák