Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Blaze71

    őstag

    válasz Fellow #16007 üzenetére

    Szia!

    Az nForce chippes Gigabyte lapoknak van egy olyan apró problémája, hogy a SATA DVD írókat csak akkor kezeli rendesen, ha a SATA kezelés a BIOS-ban AHCI módra van állítva. Ha nem, akkor lehet kékhalál, vagy el sem indul a telepítés. Nekem GA-M56 lapom van, arra is jellemző. Mivel írtad a BIOS resetet, azt gondolom, hogy ez is lehet a problémád forrása. Alapból a SATA kezelés IDE módban van, tehát reset után is itt lesz. A 64 bites rendszerrel meg az a gond, hogy sok segédprogit nem tudsz feltelepíteni rá, mert összeakad. Próbáltam már én is, de csak szívás lett, mert ezt-azt nem tudtam felrakni és a hardver gyártó oldalán sem találtam drivert 64 bit alá.

    A memóri feszültség alapból 1,8 V, ezen emelni csak akkor kell, ha tuningolod a gépet, de akkor is max 0,2 V-ot. Lehet, hogy majd páran lehurrognak, hogy elbírja a + 0,4 V-ot is, de jobb az óvatosság. Nekem + 0,2 V mellett simán ment már stabilan 1000 MHz fölött a 800 Kingmax.

    A feszültségeket és egyéb nyalánkságokat az Everest megmutatja, de a Gigabyte EasyTune segítségével is rá tudsz lesni.

    Remélem, hogy tudtam segíteni.

    DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Aktív témák