Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • spista222

    addikt

    válasz nyaki01 #46143 üzenetére

    Szia!
    Örülök hogy sikerült megoldani a problémát.
    Annyit fűznék hozzá hogy a tuningot lehet hogy gátolta a rossz érintkezés és lehet hogy az volt a hiba de mi magyarázza azt a magas hőfokot? 50-100 amper szaladgál be és ki a prociba kb 400-400 lábon na most ha nem hal meg legalább 200 láb hogy az érintkezési ellenállás kétszerese legyen akkor az nem fűt +20°C szerintem(Pl egy átlagos hűtő 0,3C/W a hővezetési ellenállása így kb 60W al kellett volna többet ennie annyit mint a procc alapból). Másik mozgattad a hűtőt és elkezdett változni a hőmérséklet lehet hogy akkor jobban ráfeküdt a borda(az a 0,3C/W rossz érintkezés esetén könnyen akár meg is sokszorozódhat.). Ettől függetlenül fenntartom tévedésem jogát:D

    [ Szerkesztve ]

  • spista222

    addikt

    válasz nyaki01 #46156 üzenetére

    Erre azt tudom mondani hogyha tényleg úgy csinálták meg hogy nem közvetlenül bent van a A/D átalakítás és vezérlés az érzékelő mellett a Prociban akkor tévedtem. Ha viszont bent van lehet rossz az érintkezés akkor nem lesz lineáris és összevissza ugrálna a hőmérséklet nem maradna keretek között vagy nem is mutatna semmit. Intelnél 1 vezeték van és soros kapcsolaton keresztül van összekötve a S.M.A.R.T -al vagyis ott ilyen hiba biztos nem lehet amit te írtál. AMD ről nem találtam leírást:S. Akkor hiszek neked ha mutatsz egy AM2 kivezetés specifikációt ahol fellelhető az a két láb ami a valamilyen egyszerű hőérzékelő elem kivezetései:D ha nem tudsz mutatni akkor nem biztos hogy igazad van.
    Kíváncsivá tettél hogy tényleg ennyire egyszerűen csinálták meg? Ebbe se jobb mint az intel?

  • spista222

    addikt

    válasz nyaki01 #46165 üzenetére

    Itt PH n olvastam már olyat hogy nem a hűtő és s procc külső érintkezésével volt a baj(mindenki ezt mondta) hane8m a mag és a kupak közti hővezetéssel. Erre úgy jött rá hogy egyszer csak leesett a kupak a belső nagy hőfok miatt). Újrapasztázás stb után már rendes hőmérsékletet mért és ment a gép. Az hogy miért nem bíznak rá mindent az LPC-re (ami többek között tartalmazza a S.M.A.R.T. funkciókat is) mert mindent földhöz képest mér és így beleméri az általad említett rossz érintkezés miatti ellenállásokat és zavarfeszültségeket is ami rontja a mérés pontosságát. Ezért ha eleve a prociba ezt bele tették volna és hidd el ez nem bonyolult a proci felépítéséhez képest akkor pontosabb eredményeket kaphatunk.

Aktív témák