Hirdetés

Aktív témák

  • b-age76

    csendes tag

    üdv !

    Hát srácok, nagy megfejtést várok valakitől ;)

    Alapgondom, amivel már különböző szinteken küzdök itt 1 hónapja kezdve a videókártya vsárlásnál, majd a memória kérdéseken át.

    Szóval: legfőképp az NBA 2k9-el szeretnék játszani, ezért vettem egy videókártyát. x1950 gt, agp-s, ddr3,256 mb.

    A gépem: Asrock775i65g alaplap, dualban megy 2x 512mb samsung 400mhz ram. Processzorom: intel Dual Core 2.66 ghz. (A többi lentebb a csatolt riportban.)

    A videókártya beszerelése után sajnos azt vettem észre, hogy az említett játék szaggat medium grafikán. (Van még high, és 1-2nél ultra high lehetőség is. )

    Az nba 2k9 minimum gépigénye:

    Windows Vista, XP, or 2000 |
    CPU: Pentium 4 2.4Ghz Single Core (2.8Ghz for Vista) |
    RAM: 512 MB (1 GB for Vista) |
    Video: DirectX 9.0c compatible * |
    Video card with 128 MB or more memory and one of the following chipsets is required:
    ATI x1300 or greater;
    NVIDIA 6600 or greater;
    DirectX 9.0c compatible card with Shader Model 3.0 support.

    Ajánlott gépigénye:
    CPU: 3 GHz Dual Core processor or equivalent
    RAM: 2 GB
    Video: Shader Model 3.0 support with 512 Ram (Nvidia(R) Geforce(R) 7900 GT or better)

    Ami fontos még, hogy az egyik havernak az enyémnél kicsivel talán gyengébb gépe van, legalábbis a videókártyája az. (x1300-as 512 mb-s ati az én x1950 Gt ddr3-as 256-osommal szemben)
    És neki erős medium grafikán (de majdnem high) fut a játék élvezhetően, szaggatás nélkül.

    Ha én ugyanígy beállítom a details-t, akkor nálam szaggat !

    MI LEHET A PROBLÉMA ?
    Frissítettem a videókártya driverét.
    Kellene 1 gb ram pluszban, hoyg elvigye a videókártyát és a Dual procit ?

    De akkor a haver 1gigaramja miért elég az amd dualhoz, és az 512-es kártyához ?

    Tehát nem értem, hogy hasonló erősségű gépen miért fut teljesen máshogy a játék ?
    Azt hittem, hogy a gépek uyganazt tudják nayjából, de az én kártyám erősebb, akkor szebben fut majd a játék, de pont nem ez van, hanem a fordítottja.

    Vicc még az, hogy a játék egy ismerősöm Intel sima 2.8 ghz-es gépén 1gb rammal, Geforce 7600 Gt- vel is simán, szaggatás nélkül fut.

    Azért lenne fontos, mert ha ram kellene, akkor veszek 1g-t, de ha nem ez a legnagyobb probléma, akkor ugye "feleslegesen" nem költök. Meg amúgy is érdekel, mi nem működik normálisan a gépemben.

    Csatolom a két gép Everestes riportját, talán abból kiderítetek valamit.
    Az én gépem: Intel Dual Core:
    http://www.2shared.com/file/4381532/1217b53a/Intel.html

    Haver gépe: AMD
    http://www.2shared.com/file/4381489/67f3df4e/AMD.html

    Mi lehet gáz a géppel ?
    Aki megfejti a problémát, HATALMAS RESPECT NEKI !

    Előre köszönöm a segítséget !
    Privátot is küldhettek, bármi, csak oldódjon meg !

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák