Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Adott egy opel astra H GTC, gyari cd30mp3 nevü hifivel. Annyit tudtam kideriteni, hogy "Delphi-Grundig" a gyartmanya es 4x40 - 4x50W teljesitmenyt irnak a neten. A 4x45W al gondolom nagyon messze nem vagyunk az igazsagtol :)

    Van hatul 2db hangszoro, elöl lent az ajtoban 2db es fül magassagban az A oszlopba epitve 2db pici magas :B . Gyari a rendszer.

    Kepekben ezekröl van szo:

    hatul
    [link]

    elsö "pici"
    [link]

    elsö ajtoban
    [link]

    Ennyit tudok a rendszerröl es a hangtechnikai tudasom is minimal alja :B :D

    Az biztos, hogy a jobb also hangszoro repedtes hangot produkal, gondolom megadta magat.

    Melynyomot nem szeretnek es a gyari közepkonzolnak is maradna kell, multi kormany, kijelzö kell. Ebböl gondolom, hogy az erösitö is az kell, hogy maradjon ami.

    Amiket total laikuskent latok opciokat:

    -Kicserelni az egy hibas hangszorot (milyenre?)
    -Kicserelni az összesez valami jobbra, az is hozna erezhetö eredmenyt
    -Az elözö opcio + ajto szigeteles, az hatarozottan jobb zenei elmenyt adna.

    :F

    Nem szeretnek 100ezreket rakölteni, csak a lenyeg, ha mar hozza kell nyulni, akkor lehet e javitani a zenei elmenyen, nem brutalis költsegekkel es atalakitasokkal :B :R

  • Declare

    őstag

    Basszu, hogy ti milyen gonoszak vagytok :DDD :O

    (#47417) tboy93 :R Köszönöm. Akkor "opcio A" amit mondtal, bar a hatsokat azert nem kötnem ki :B Elsö szett alatt a kettö db elsö hangszorot erted, a magasakhoz nem kell nyulni ugye? :B

    Osynho Neked is köszi, bar, hogy miert 15w azt nem ertem, de hiszek nektek :))

    Elmeleti szinten ha tovabb gondoljuk a dolgot, akkor az erösitövel mit lehet kezdeni? Szoval kijelzö, multikormany es közpkonzol kinezet, ahhoz ragaszkodnek. Igy van megoldas, egy picit komolyabb zene kialakitasara, vagy ez mar komoly szereles es atalakitasi költseg? Egy jobb erösitö az kb hol kezdödik (ok, tudom, hülye kerdes ez a "jobb", de ugy ertem, hogy a mostaninal hatarozottan, hallhatoan jobb, de semmi "hidehüde" dolog).

    Mondjuk ha egy 60k hufot raszanok akkor azzal lehet valami ertelmeset kezdeni? (valszeg nem), 100k huf? Annal többet nem szeretnek.

  • Declare

    őstag

    Köszi szepen, mind harmotoknak! :R

    Valamivel megint okosabb lettem, de azert meg autohifi tuning mühelyt nem nyitok :))

    Meg annyiban tudtok segiteni, hogy ajanlotok egy olyan ceget, ahol tudok kerni ajanlatot egy ilyen hangszoro csere/ajtoszigeteles opciora?

    Talaltam neten egy Paradoxautohifi ceget. Ismeritek öket? Naluk mondjuk nincs ez az Audio System MX165 hangszoro szett, de azt irjak a lapjukon, hogy ha az ember naluk vasarol, azt felaron beepitik. Lehet ezt erdemes lenne kihasznalni, ha jo ceg es korrekt arat adnak. Ha nem az Audio System MX165, akkor az ö kinalatukbol melyik hangszoro szerintetek? [link]

    Vagy ez az ajto szigeteles/hangszoro csere mennyire bonyolult dolog? Lehet nem kellene neki ekkora feneket keriteni es helyben is megoldhato, különösebb szaktudas nelkül?

    Itt 21k ez a hangszett. Ha nezek hangszigetelö anyagot, akkor mar csak egy emberke kell, aki pikk pakk szetkapja az ajtot nem? :D ilyen szerintem van es akkor nem kell össze vissza rohangalnom az orszagban

    Bocsi a full lama kerdesekert, de nem az a tipus vagyok, aki hetvegente szetkapja a kocsit, aztan összerakja :D

    [ Szerkesztve ]

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Kernek egy kis segitseget :)

    Adott egy opel astra H, gyari hifivel. Beepitesre került:

    - SLI4 hangatalakito
    - impact hq 50 erösitö
    - DLS elsö szett

    Minden szuper es franko....volt....2 honapig kb. Sajna azota a bal oldala elkezdett szörcsögve, recsegni. Elöször csak ritkan es kicsit, majd kis idö mulva total el is ment. Ha nagy hangerön hallgatom, akkor viszont jo. Egy darabig egy hirtelen "hanglöket" :) helyre is tette es jo lett egy ideig, aztan megint eltünt. Most meg mar ott tartunk, hogy a jobb oldali is mintha kezdene szörcsögni neha......egyelöre jobbra maximalisan attolva hallgatom, mert semmi idöm nem volt vele foglalkozni :U . Sajna, aki szerelte, oda most nem tudom elvinni, meg nem is ertem most el, viszont most lenne idöm vele foglalkozni.

    Arra gondolok, hogy ez erösitö hiba sajnos. Mivel minden be van szepen kabelezve, szerintem ki tudnam en is cserelni az erösitöt, otthon. Szerintetek ha e-bayröl rendelek egy erösitöt es kicserelem, az igy megoldhatja a problemat? :B

    Innen az impact hq 50 nek megfelelö, "plug&play" cserelhetö erösitöt tudnatok ajanlani? :R

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Declare

    őstag

    válasz opeter70 #50822 üzenetére

    Kint elek, igy ez kellene, ha en magam akarom cserelni :)

    Ez van a kocsiban:

    Audison Connection SLI 4
    DLS ps6 szett
    Impact HQ 50.4 erősítő 4 csatornás 800Watt 4ch

    Nekem full laikuskent a hangszorok kevesbe gyanusak. Frankon be lettek epitve, bithumenes szigetelessel....persze minden meglehet, a tippet köszi, de en tovabbra is az erösitöre gyanakszom :( . Ha azon allitgattam valamit, a befolyasolta a recsegest, meg mondom, ha nagyon hangos, akkor szepen szol, meg van hogy "elkapja a fonalat" akkor normal hangerön is jo egy darabig.

    Sajna az ismerettsegi köröm, az a total auto analfabeta :D beül, megy, kiszall...ennyi. Otthon aki szerelte, hozza mostanaban nem tudom elvinni es a guta megüt, hogy van egy jo hangcucc a kocsimba, de megse jo semmire es nincs zenem.... :O

  • Declare

    őstag

    válasz lautnermark #50833 üzenetére

    :U ok....megfogadom akkor a tanacsokat...csak nem tudom mikor lesz ujra zene akkor a kocsimban :O

    :R

  • Declare

    őstag

    válasz PiciPeti #50851 üzenetére

    Ach komolyan? :D hat ezt az infot nem tudtam :))

    Mindenesetre leallitottam magam :D ...csak mondom, felhuztam magam azon, hogy van egy tök jo kis cucc a kocsimba (nyilvan azert kertelek is, hogy csinald meg, mert szeretem a zenet az autoban), erre most ott vagyok, hogy ülhetek kb csendben mint a kuka :O

    Akkor majd e-mailben egyeztessünk, de nem kontarkodom bele a rendszerbe....majd megkerlek, hogy nezzd meg nekem. :R

    (#50838) Joe fiú, (#50843) footy, köszi a ippeket, ötleteket. Puhatolozom, merre tudnek egy picit közelebb kerülni a hiba megkeresesehez :R

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés