Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-enji

    tag

    válasz Lite #58824 üzenetére

    Szia! Engem is érdekelne ez a téma. Én mindig abban a tudatban voltam, hogy a csillapítóanyag egy dobozban (párhuzamos falú), a visszaverődések miatt a falak közt kialakuló állóhullámok csillapítására van. Illetve én inkább középsugárzók mögé csillapításnak szoktam használni, ott nagyon sokat tud változtatni a hangon, nagyon nem mindegy, hogy mennyit használ belőle az ember. Kifejezetten szub-doboznál inkább döntöm az egyik falat, vagy asszimetrikusan helyezem el a hangszórót, a térfogat megválasztásával pedig törekszem az ideális 0,7-es jóság elérésére, és vastag merev oldalfalakat használni (min.30-40mm-es), esetleg belülre az oldalfalakra mehet sűrű, zárt cellás hangelnyelő lap. Szerintem a vatelin akkor tud "használni", ha nincsenek meg az előző feltételek, és tompítják egy rezgő-búgó láda hangját. De érdekelne amúgy a fizikai magyarázata, hogy-hogyan növel térfogatot a vatelin, vagy gyapjú. Esetleg aki kísérletezett vele és megmérte, hogy hozott-e változást a frekimenetben és milyen mértékben, az megoszthatná a tapasztalatát. :)

    Egy link, hogy csinálják a nagyok DLS Revolution :))

Új hozzászólás Aktív témák