Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Pazolini #1093 üzenetére

    Hallottam milliós rendszert. 2 db aktiv méllyel, amik darabja milliós tétel. Tehát a minősége rendben volt, kiszolgálása is high end szinten volt. De a mélyhangok nem fogtak meg, sőt zavartak (nem tolakodtak az alsó frekvenciák, csak szóltak, 20-40 Hz között). Van mélytartomány, kellemes, nagyon sima, részletező, de nem wooferes jellegű. Tud kanapét rezegtetni, ha kell, nekem ennyi elég :) Nem lennék bánatos, ha pl a tapaizo szintjét is hallgathatnám az enyémeken (tapaizonak KEF van, nekem ugye a Canton), de nem ez az elsődleges célom a minőség terén :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz RetepNyaraB #1112 üzenetére

    A múlt heti flém összeveszős része nem a tartalom miatt történt, hanem a hozzáállás miatt. Nincs baj a süketszoba emlegetésével, lehet nyugodtan. Bármit lehet kultúrált módon :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    Bár a múltkori veszekedés után mondtam, hogy lapozzunk, most mégis visszalapozok. Megvannak az okai, hogy miért térek vissza az esethez, olvassátok el.
    Biztosítani akarom, hogy többször ne fordulhasson olyan irányba a kulturális szalon, amerre fordult, és többedmagammal esélyt akarok teremteni, hogy kammerer visszajöjjön. Ugyanis, némelyek híreszteléseivel ellentétben ez a MI játszóterünk. A MIÉNK. Azoké, akik azért alapítottuk ezt a topikot, és akik azért csatlakoztak hozzá, mert úgy akarunk beszélgetni a hifiről, ahogy MI beszélgetni akarunk róla. Ahogy az elsőhozzászólás is írja, bármilyen mélységben, bármilyen részletességben, bármilyen terjedelemben, ahogy a témához vagy a hozzászólóhoz illik, bármilyen audiokulturális témáról. Kulturálisan. Akit ezen unatkozik, vásároljon mosómedvét! Aki azért jár ide, hogy szófosást, fingreszelést, izzadtságszagot emlegessen, ne tegye. Akit nem érdekel az itt előforduló tárgyalási mód, nem kell, hogy kifejezze az érdektelenségét. (Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!) Aki személyes indíttatásokból akar valamely téma ürügyén másokat minősítgetni, ne tegye. Aki személyes indíttatásból akar itt (ahogy tapaizo mondta) keselyűként rárabolni a koncra, ne tegye. Akikre vonatkozik, gondolkodjanak el rajta.
    Itt audiokulturális témákról akarunk kulturáltan beszélgetni, a témához hűen, amennyire a képességünkből telik. Olyan témákról, amelyekről MI akarunk. Olyan módon, ahogy MI akarunk. A MI játszóterünk. Ha úgy tetszik, kammereré. Ha úgy tetszik, az enyém. És mindazoké, akik ezen a játszótéren akarnak játszani az itteni játékszereken, az itteni játékszabályok szerint. A MI játszóterünk. Ez a topik a Prohardver fórumtörténetének egyik legszebb kezdeményezéseként indult, és akként is akar haladni. Ha untat, vásároljál mosómedvét! Ha savanyú a szőlő, köpd ki máshol!
    Térjünk a lényegre. Amikor a topik alapításáról beszélgettünk (hónapokon át), a félelmeinkre kammerer mindig azt mondta, hogy ha nem alakul ki olyan közeg, amely közösségként megvédi a kulturális szalon kulturális értékeit, akkor megette a fene, akkor felesleges erőltetni. Eddig elég hullámzóan teljesített a kialakuló közösség e téren, majd belekerült egy mély hullámvölgybe. Ezért azt gondoltam, hogy akkor mégiscsak jöjjön a topikgazdai megoldás. Én elvállalom a topikgazdai szerepet, ha a fórumtársak egyetértenek vele. Ha van jobb ötletetek, mondjátok. Szóval lesz topikgazda, én vállalom, de ha van jobb, legyen ő (kammerer nem lesz, nem érdemes jelölgetni). Beszéljük meg, hogy ki legyen a topikgazda.

  • #10726912

    törölt tag

    Köszönöm mindenkinek :)
    Kizárólag a személyeskedés elkerülése, kontrollálása miatt jelentkeztem erre a feladatra. Olyan fórumnak kell megmaradjon ez a fórum, ami a Prohardver tulajdona, a PH szabályait betartva a Magunk örömére tudunk beszélgetni, indulatok nélkül, trollkodás nélkül.
    Akik ezt nem tudják betartani, azok ellen leszek a topic védelmezője. Bárki keressen privátban, ha személyeskedést lát, érez,
    A MI fórumunk, azaz MI, személyeskedést nem eltűrő és beszélgetni akaró EMBEREK, fórumtagok fóruma ez, ahol minden kell és jó, kivéve a sértegetés.
    SEM TROLLKODÁS, SEM SZEMÉLYESKEDÉS, SEM ÖNFÉNYEZÉS!!! nem megengedett. Arra van másik topic, itt a tiszteletet elvárom mindenkitől, türelmet szintén.
    Kérek jelentkezőt. Javasoljatok még. Kell még egy topicgazda. Olyasvalaki kell, aki a hifi berkeiben járatos, és van benne hasonló késztetés, elhivatottság, mint pl az emlitett BODZ fórumtársunkban is. Jelentkezhe3t magától is valaki, vagy javasolhattok is.
    Köszönöm :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Pazolini #1140 üzenetére

    Én nem húzok semerre. Kammerer tudása és segitsége adja a hifi rendszerem java részét. Ettől függetlenül akarom ezt a topicot olyannak, aminek szántuk. Én, kammerer és tapaizo.
    Saját magam és kammmerer is hibásak voltunk, mert felvállaltuk az ominózus vitát, amivel nem lett volna baj, kell, jöhet, de a személyeskedést hagyjuk ki belőle. Nem hagytuk ki, én is személyeskedőn irtam fapacinak, Doriannak is azt hiszem, s ez megengedhetetlen. Ott kellett volna valaki, aki ránk szól. Az egész topicra. A hifiről kell beszélnünk, nem egymást megitélni azért, mert eltérően vélekedik a hifiről. Vita rendben, az kell.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz liszi70 #1150 üzenetére

    Minden véleménynek el kell férnie itt. Annak is, ami ellenem irányul. Javasoltam mások személyét is topicgazdának.
    Amit kammerer ellen irtál most, ez az a személyeskedés, emiből nem kér a topic. Ha úgy gondolod, hogy kammerer stilusa sértő és terhes számodra, akkor gondolkozz azon a csoporton is, akik kammerer ellen támadólag lépnek fel minden körülmények között.
    Nem csak az egyik oldalt kell nézni, hanem a másikat is. Az ilyen jellegű megbélyegzések miatt olyan a hangulat, amilyen.
    Nyiltan kimondom: aki nem fér el itt másokkal szemben, és TARTALMILAG a trollkodás, minősités és személyeskedés szintjén nem képes tovább lépni, az lépjen tovább.
    Te is, ha kammerert minősited, és mások is, ha kammerert minősiteni jártok ide.
    Kammerernek is mennie kell, ha személyeskedőn lép fel.
    Még nem vagyok topicgazda, ezért NEM reagáltam a jelentkezésem óta előforduló személyeskedő hangvételű hsz-ekre. Dorianéra sem, és kammererére sem.
    Tegyétek le a fegyvert.
    EZ NEM AZ A TOPIC LESZ!
    Mindez magyarázatképpen irányult, személyed is és mások személye is jelképesen lett emlitve.
    A recept egyszerű: Ha valakit személyes sérelem, sértő minősités ér, akkor az a valaki NEM fog reagálni, hanem szól nekem, és ÉN intézkedem, vagy a másik topicgazda (aki lesz reményeim szerint, akár kettő is).
    Dedósnak tűnhet, de a viselkedés, hogy te sokat irsz, te nem engededed el, te kezdtél el csúfolni...ez pont a fórumozók gyerekességét mutatja! Ovónéni kell, rendőr kell, mert fórumozás helyett ezen a szinten mozogtok. Kammerer is ezen a szinten mozgott legutóbbi hsz-e leirásánál, amit Doriannak cimzett.
    NEM KELL MINŐSITÉS, HELYREIGAZITÁS SENKITŐL, SENKI FELÉ!
    Aki kezdi, arra lesz rászólva, akinek szánják, az meg engedje el, NE REAGÁLJON!
    Várok pár napot még a topicgazdai jelölésemmel. Egyrészt el kell fogadnia a tisztelt topicnak a szabályt, amiről beszélek. Másrészt reagáljon minnél több ember.
    Nekem valóban vágyam egy ilyen topic, ahol elengedve a régmúlt sérelmeit, a trollkodó, személyeskedő embereket kirekesztve, rendre utasitva irhat mindenki okosságot, megérzéseket, gondolatokat, blődségeket a saját stilusában, a saját módja szerint. Akinek ez tetszik, az maradjon, aki ezt szeretni tudja, az legyen itt és gyarapitson. Minden, a hifivel kapcsolatos lilaköd itt kell elférjen, vélemény és eszmecserék topicja legyen filozófiai magasságokban, a másik topic pedig realistának szánt (ezek dorian szavai a másik topicból, és alapjaiban igaznak vélem). Hogy mi a realizmus és a filozófia a hifivel kapcsolatban, ennek megitélése egyéni kérdés, ez sem vitatéma.
    Ez igy remélem érthető és megemészthető. Egyetlen megemésztendő szabályt kell betartani: senki nem rugdos a másikba semmilyen ürüggyel.
    Köszönöm.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz python1 #1156 üzenetére

    Topicgazda nélkül nem működött. Nincs meg az össze tartás a fórumozókban, amivel ki tudnák dobni a személyeskedőket. A legutóbbi eset jól példázza ezt, arra számitottunk, hogy ezt elég pár embernek akarnia. Nem elég. Kell valaki, akiben megbizunk, aki főképp erre lesz kinevezve (akik).
    Pl a Te személyed, silusod elég semleges, nem nagyon emlékszem esetre, amikor sértő hangnemben irtál volna bárkinek (velem ellentétben, akinek erre figyelnie kell, vagy saját magam reptetem, ha hibázok megválasztásom és titulusom ideje alatt).
    Felkérnélek, hogy vállald velem együtt a topicgazdaságot.
    Egy szavazat Rád.
    Ha a rendőr-topicgazda választás lezajlott, utána is lenne egy választás, amit meg kéne vitatni, ez pedig a szakmai tárgyú topicgazda (sajnos erre alkalmatlan vagyok), ez a hifi tapasztalat alapú topicgazdáskodás lenne, cikkek keresése és linkelése minden hifihez kapcsolódó témában, új gyártók, régi márkák fejlesztései alátétektől kezdve high-end készülékekkel kapcsolatban, tehát topic munkás kerestetik, ha van rá jelentkező.
    Earl001-re tőlem még egy szavazat, ha vállalja.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz liszi70 #1162 üzenetére

    A viselkedéssel szemben elfogulatlan vagyok, kammerer személyével szemben is. De nulláról kell kezdenünk ezt az egészet. Lehet bárki más, nagyon szivesen veszem, ha van más, aki ezt ilyen szellemben tudja kezelni, voltam már topicgazda, 3 topicban, ez kötelesség és hiba lehetőségek tárháza (bár nem "rendőri" minőségben voltam, hanem topic segitőként). Jegyezve az ellenszavazat :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #03969024 #1167 üzenetére

    A másik fórum is ide torkollott sajnos nagyon sokszor. Most egy gyerekcipőt hordunk, de kinőjük ezt is :) Egyébként sok hsz szólt a hifiről, az akusztikai beszéd-vita is erről szólt, csak eldurvult
    Kis türelmet, pár nap alatt úgy vélem, túljutunk ezen is. :R
    salesman: igen, kb...de most a rend őre egy szolga, a topic szolgája, nem a politikai hatalom eszköze, hanem a népé. Egyébként a moderátor is az itt fórumozók nyugalmát igyekszik biztositani, több kevesebb hibával (ahogy a rendőrség és a TEK is ezt a célt kéne, hogy szolgálja). Tehát szolgának jelentkeztem, és szolgákat keresünk, akik szolgálják a topic nyugalmát :)
    liszi70: Az aláirásom annak az embernek a tiszteletét jelzi, aki segitett és segit a hifi rendszerem épitésében, lelkiismeretesen, mintha a saját rendszerét épitené, sokaknak segit és segitett, de ez a kérdés nem erről szól még mindig. Ilyen alapon ketté lehet szedni sok kérdésben a topicot, táborokra, akár olyanra is, hogy velem vagy ellenem, kammererrel vagy ellene, tömör kábellel vagy ellene, mp3-al vagy ellene...és lehet mutogatni egymásra. Kammerer személyének kérdése nekem a magánéletemet jelenti, a fórumozásban a saját véleményem a mérvadó. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz szazbolha #1204 üzenetére

    Pedig pontosan arra van szükség, hogy a minősitgetésbe torkolló beszélgetésnek álcázott hangulat rombolást lefojtsa valaki. SENKI nem mondta, hogy nem lehet valakinek véleménye. Valakiről viszont nem lehet negativ, ha van, akkor ezt közölje másképp (pl kimegy a géptől, oda fordul a falhoz, és annak elmagyarázza). Témáról lehet eltérő vélemény, de ezért semmilyen formában nem kell lejáratni a másikat. Pl úgy sem, ahogy most fapaci tette dgyuri ellen, miszerint dgyurit "hősnek" nevezi, önmagát igazolja azzal, hogy Ő mondja, tehát Neki van igaza (isz évek óta tapasztalja és kész ), mig amit dgyuri irt saját tapsztalatairól, az katyvasz, se füle se farka (holott mások is tapasztalják, hogy az mp3 rosszabb minőség, az optika rosszabb minőség, de ez lényegtelen), fapaci önmagát igazolva leirja, hogy nem rosszabb, mert Ő nem tapasztalja, amivel nincs baj, de itt jön a nemkivánatos rész: dgyuri attól, mert nem akar hallgatni mp3-at és optikai kimenetet sem akar használni, mert ezeket rosszabnak tapasztalja, akkor dgyuri természetesen egy "HŐS" , akinek mondandója katyvasz. Mert ugye fapaci tudja, és ezért minősiteni kell a másik embert az eltérő tapasztalata és véleménye miatt. Arról nem beszélve, hogy Doriannak meg kell erősitenie fapaci véleményét helyeselve, hogy dgyuri egy "HŐS". Nem, dgyuri nem olyan fórumozó, akit ki kell figurázni, fapacinak kell fórumozás alapjait elsajátitani, mert az eltérő vélemény miatt lehősözni, lekatyvaszozni, se füle se farka minősitéseket tenni egy SZERINTE hülyeség miatt megpróbálni minősiteni, ezt nem kultúrált fórumozásnak hivják, ennek elfojtása nem a hifiről beszélgetés végét jelenti, és jelen esetben pont ő az, aki még csak fel sem ismeri, hogy megsértett valakit doriannal karöltve.
    Ha szerinted, fapaci szerint, bárki szerint bárki gyalázása, sértegetése kell egy fórum működéséhez, akkor szembesülnötök kell azzal, hogy NEM ebben a fórumban.
    Dedószint magyarázni egy normális hangnemet a másik ember felé, hogy mi az, ami nem sértő? Igen, az, fárasztó, de a sértések jelen vannak, annak eltűrése sokkal nagyobb gond.
    Ismételten megkérek mindenkit: FEJEZZÉTEK BE ezt a stilust, mert tönmkre teszitek a fórum hangulatát, nem lehet ezt olvasva fórumozni, az ember kedve elmegy aqttól, hogy leirja véleményét, mert ha az különbözik pl fapaci véleményétől (azért ő van emlitve, mert utoljára ő hibázott, én pár napja hibáztam utoljára), akkor fapaci hőst kiállt, se füle se farkát mond, katyvaszt emleget és lejárató hangnemben minősiti a fórumtársat!
    Nem vagyok topicgazda, lehet, hogy szerinted nem vagyok erre alkalmas, de abban tévedsz, hogy a negativ hangvételű, azaz egyet nem értő beszélgetéseket akarom lefojtani. Erről szó sincs. Sőt, remélem, hogy észhez térnek emberek és megértsék, hogy nem kell senkit gyalázni. Aki pedig nem hajlandó észhez térni, azt a leendő topicgazda remélhetőleg kitessékeli a topicból. nem kell nekem a topic gazdai poszt. A topic normális hangvételét akarom, tegyen más rendet, ne maradjon meg a mocskolás, ne legyen elfogadott semmilyen formában. Ha más vállalja, örömmel veszem tudomásul, ez nem álomfeladat. De kényszerű a topic jelenlegi működése miatt.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #92251648 #1221 üzenetére

    Mi is a baj azzal, amit dgyurinak irtál, a se füle se farka, nyelvtanilag helytelen, de legalábbis nehezen értelmezhetőnek titulált, a tiédtől eltérő véleményt kimondás miatt hősnek kikiáltó minősitéssel?
    Az a baj vele, mint a nyávogással.
    ismét egy hanyagul oda vetett sértés. Minősités. Szerinted ezzel semmi baj nincs. Szerintem van, puszta sértés. Sértegetni én is tudnék, más is tud. A kifogásom folyamatos jelzése nem nyávogás. Ennek meg nem értése probléma.
    Ezen kedves hangvételű posztjaid Nem kultúrált beszélgetéseket tükrözik. Aki Tőled eltérően vélekedik, azt Te lenéző, minősitő hangnemben kezeled. Ez a kifogásom tárgya.
    NEM NYÁVOGÁS.
    Engem sértesz ezzel, dgyurit sértetted ezzel a hangnemmel. Sértőnek szántad.
    Ha nem annak szántad volna, akkor leirod pl dgyuriról, hogy:
    Dgyuri valótlanul állit dolgokat, tapasztalatom szerint nem gyengébb, sőt, jobb az optikai jelátvitel, mint a koaxiális, vagy az USB. Állitott olyan dolgokat, amiket nem mondtam, más megvilágitásba helyezve mondanivalóm, amit kikértem magamnak.
    Egyszer sem irtam olyat a példáman, ami minősitette volna dgyurit.
    Nyávogás szó helyett nyugodtan irhatod: mi a kifogásod, mi a gondod azzal, amit irtam róla?
    Máris nem bántó, személyeskedő a hangnem, amit használsz.
    A mondanivalód tartalmi része jelen esetben sem érdekes, ahogy dgyuri mondanivalójának tartalmi része sem az.
    Leirjátok a saját véleményeteket az optikai-koax-usb jelátvitelről, ez rendben van.
    De nem egymás véleményéről alkottok véleményt, mert akkor csak adok-kapok van. Sértegetés.
    Pontosan úgy, mint a nyávogás szó használatával.
    Fórumozz kultúráltan. Ez a nyáv...kifogásom oka. S ne nyávogj, ha folyton szólok, hogy kultúráltan tedd ( irhattam volna és helyesebb is lett volna, ha azt irom, hogy ne sérelmezd, érzékeltetésképp irtam, érezd a nyávogás szó értelmét, hatását).
    Légy hős, pozitiv értelemben vett hős, nem olyan, amit dgyurira aggatva használtál, hagyj fel a se füle se farka sértegetésekkel, mások véleményének, tapasztalatainak minősitésével, mert azoknak se füle se farka, ha nyelvtanilag helyes is, de viselkedéskultúra szempontjából nehezen értelmezhető.
    Nem nyávog senki, nem ir se füle se farka véleményt, nem hős a se füle se farka dolgok leirása miatt, aminek megitélése szintén se füle se farka bizonyitásokon (személyes tapasztalat személyes tapasztalat ellen) alapul.
    Ennyi a bajom ezzel.
    Liszi70 is le tudta irni normális hangnemben, hogy szerinte túl reagálom, és ez normális hangnem, szaszbolha is személyeskedés nélkül irta le (mégha ki is forgatta falhozforduló példám), hogy szerinte nem igy kell működnie a topicnak.
    Teljesen jó lenne, ha nem kéne azt olvasni hetente egy embertől, hogy itt hagyja a topicot, csak azért, mert minden rendben, és aki a stilusod kifogásolja, az nyávog.
    Ez, amit ismét leirtam, a te viselkedéseddel kapcsolatban, ez az alapja ennek a topiknak. Emiatt lett ez kikiálltva személyes játszótérnek, emiatt lett a társtopik mellé létrehozva. Mert az eltérő vélemyények sértéseket szülnek egyazon topikon belül. Én, kammerer, tapaizo hoztuk létre azzal a céllal, hogy ne sértő szavakat, minősitéseket elviselve tudjunk fórumozni.
    Ha nem akarod, hogy emiatt NYÁVOGJAK, akkor hagyd ezt a topikot, a másik fórumban eddig is megszokott volt ez a stilus. ha a sértő, személyeskedő hangnem a férfias, akkor ez nem férfias játszótér. Ez egy kultúrált fórum.
    nem minősitjük a másik fórumozót. Leirjuk eltérő véleményünket, de nem minősitjük.
    Ez nem az a játszótér.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz liszi70 #1220 üzenetére

    Gondolom, hogy igen, ha meg tudjuk beszélni, hogy nem minősitünk senkit, mert az sértő, akkor megszűnik a nyávogás, az ide se irok többet, ezennel elhagyom a topikot kijelentések oka. Topik gazda sem kell, ha ez a jelenség megszűnik, férjen el minősités nélkül az mp3-flac tábor és ezen táborok minősitője ne legyen itt, bármely oldalon áll. Elég egyszerű szabály, indulattal kell a falnak fordulni, a normális hangnemű viták kellenek, a eltérő, helytelen vagy helyes tartalmú vélemények szintén, max leirjuk annak, aki az 5 ezer forintos blútuszos hordozható hifi mellett teszi le a voksot, hogy az számunkra nem megfelelő, légy vele boldog.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #1261 üzenetére

    Tőlem is +1.
    Az előbbieket propagandaképp irtam, még nem vagyok topic gazda (nagyszerű lenne, ha ilyen szélmalomharccal nem kéne vessződnöm), de ez a stilus és ez a hozzá állás a részemről, amit tehetek szaktekintélytelenül, emberi módon. Dgyurit nem vizsgáltam, nem néztem, annyi energiám nem volt. Egyébként dgyurival nincs jószerivel semmilyen barátság, nem barátkozós tipus.
    A sok adok-kapokot akarom elkerülni, amik felháborodáshoz, sértődéshez vezetnek. normális hangnemben MINDENT le lehet irni, a fapaci-dgyuri párbeszédben pl nem ez volt a jellemző (ismétlem, dgyuri fórumozási hibáit nem irom le, ebben a párbeszédben is volt az ő oldaláról is hiba, ebben a topicban).
    Tegnap 3-szor fogalmaztam át a fapacinak irt monológot.
    Értse meg mindenki, hogy ha ellenvéleményt fogalmaz meg, akkor tegye fölöttébb óvatosan, negativ jelzők nélkül, mert ha sértődés keletkezik belőle (nem egy, hanem sok), akkor az háborúskodáshoz, ellensékeskedéshez vezet. Tegyétek óvatosabban. Kultúráltabban. Elfér a lekötsögözés is, ha valaki szereti azt a stilust, de ismeretlenül tiszteljük a másikat egy olyan modorral, ami kizárólag a mondanivalóra vonatkozik.
    Nem irok többet a témáról, igy is túlfogalmaztam. Lényeg, hogy legyen egy olyan eredménye a topicgazda választásnak, amiigyekszik ezt a folyamatosan előtörő problémát kezelni.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz szazbolha #1275 üzenetére

    nincs harag, ezt nem érted talán, hogy ellentétes véleményeket leirni harag nélkül kell. Akkor is, ha igazad van. tehát nincs okom haragudni, nem sértettél meg.
    Szerintem Te érts meg valamit:ez, amiket leirtam, szabály, nem kérés.
    Megérteni és elfogadni KELL. Mindegy, ki rak rendet.
    Megvolt a lehetőség, nem tudott vele élni a fórum. Sértegetés volt, személyeskedés.
    Nem erőltetem. Hanem KÖZLÖM.
    IDE férfiak járnak, akik nem akarnak alpári, lekezelő stilussal szembesülni, ha eltérő vélemény miatt vita alakul ki. Innen hifiről alkotott vélemény miattSENKINEK nem kell elmennie, mert olyan a fogadtatás, ami miatt úgy érzi, nincs helye tovább.
    Semmi nem indokolja a vitapartner megsértését. SEMMI. Ez nem az a topik, ahol ez meg lesz tűrve.
    Nincs harag, ha nem értetted meg, hogy ezt kötelezően el KELL fogadni. Alapszabályok alapszabálya. Mindentől alapabb szabály. Férfiak egymást tisztelve beszélgetnek a hifiről. ENNYI.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz szazbolha #1280 üzenetére

    én is harag nélkül irtam. Mindenkinek indulat nélkül irtam. Nem vélemény korlátozást akarok, akarunk, hanem a vélemény szabadságát akarom, akarjuk biztositani azzal, hogy személyeskedés ne lehessen jelen. Irhasd le a dolgaid úgy, a gondolataidat úgy, hogy azok miatt ne sértegessenek. Ennyire egyszerű. Csak és kizárólag a tisztelet legyen eltérő vélekedéseknél kialakuló vitáknál is. A kultúrához hozzá tartozik. Ez meg ilyen topik :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz salesman #1315 üzenetére

    Phytonra elvileg szavaztam, illetve én javasoltam talán elsőnek, tehát rá megy egy szavazatom. Pazolinire is szavazok, megy rá +1. Kéretik jegyezni, ha eddig nem lett volna.
    Támogatom a 3 főt, de legalább kettő kell, s én is remélem, hogy nem nagyon kell :)

  • #10726912

    törölt tag

    Én dobnék fel egy témát:
    Többször leirtam, hogy a rendszerem tuningoltam. Az egyik ilyen tuningelem a TMP Audio által is meglépett húzás a jobb hangminőség érdekében: a biztositékok és azok foglalatának kiiktatása hang és tápoldalon. (Tompi be sem épitette az erősitőibe).
    Hogy mennyivel javult a hang, az egy dolog, én csapkodtam a homlokom, hogy miért nem tettem meg korábban, de ugye ez is rendszerfüggő, hogy mennyire hallatszik meg egy hiba a rendszerben, s igy mennyire hallatszik a javulás.
    Elméletem szerint minnél kevesebb torzitást, hibát okozó elem, megoldás van egy rendszerben, annál jobban hallatszik a megmaradó hibás megoldás kiiktatása, vagy a torzitást okozó anyag kikerülése, jobb anyagúra cserélése (csere a biztositékra ugye csak minimálisan érvényes, mivel ott az egyik fő probléma a szűk keresztmetszet).
    Kérdés: volt olyan, aki kipróbálta ezt a módositást, azaz kiiktatta a biztositékokat és a foglalatokat?
    Az is kérdés, hogy volt olyan, akinek a biztositékok mentették meg a rendszerét? Ha igen, az hálózat probléma miatt, vagy erősitő meghibásodás miatt történt?

  • #10726912

    törölt tag

    A személyes tapasztalatom a hifivel kapcslaltban. Első hifimmel kapcsolatban, ami még nincs is kész :)
    Mikor megvettem a Marantz NA 6005-öt, a Canton GLE490.2-őt, és a Magnum PM-MF erősitő párost, össze kötöttem a CA Studio rca-val, a Cantonon belül már ki volt cserélve a hangváltón a soros ágon az alkatrészek Jantzenekre, dobozon belül a vezeték AQ Type4-re...új tápkábelek LapÖlflexből épitve és Oelbach hangkábel..
    Bekapcsoltam, várakozás...hallgattam, aztán mondtam kammerernek, hogy ha ez a hifi, akkor...én nem akarok hifizni. Mondtam neki, hogy nem akarok várni, ha már belevágtam, haladni akarok, veszek jobb hf kábelt. Mondott hármat amellett, hogy várjak jobb vételre, egyik a Taralabs volt, Prism Biwire, annak egy kis technológiáját olvastam az eladó hirdetésénél, másnap délelőtt már úton voltam érte (180 km-re). Haza vittem, bekötöttem: megynyugodtam. Akarok hifizni érzés lett :) Mentem vissza ugyan oda, ahonnan a hf kábelt vettem, mert ez az eladó árulta a Vector 2 RCA-t (ami kérdőjeles minőségű, többször leszavaztuk össze hasonlitó meghallgatásnál, de a CA-tól jobb), és ugyanez árult Taralabs Prismből készitett tápkábelt is. Kammerer háta mögött vettem meg, nem megbeszélve vele, hajtott a türelmetlenség, fél évet vártam a hifire. Zenét akartam hallgatni! jó minőségben...
    Másik helyről megvettem egy másik tápkábelt elosztóval, s igy mindennel együtt 2 nap alatt elköltöttem 240 ezret kábelekre. A hatása után kezdtem el a rendszer rengeteg hibáját kijavitani (nem csak biztositék kiiktatás volt), arányaiban ekkor 340 készülék-270 kábelek költségnél tartottam. A készülékekre azóta költöttem 60 ezret, kábelre 50-et, kiegészitő eszközökre (hifi állvány, LiquiPads 4, hangfaltüskék) 110 ezret, ezek is hoztak a hangon...
    Egyrészt a kábelek jelentőségét hangsúlyoznám, amikre termésetesen nem kell ennyit költeni, sőt, a szivem sajog a pénz miatt :D, de a kábelek értéke számomra felbecsülhetetlen, ugye arányaiban messze áll a kammerer által, és mindenki által javasolt 15-85 % aránytól, másrészt mindezeket azért irom le, mert a filozófiám alapja az volt végig, hogy rendzserben gondolkodni, ahol MINDEN ugyan olyan fontos. Egyetlen célom volt és van: zenét hallgatni. Ahogy javult a rendszer hangja, ahogy változott a hangváltó panel kiiktatásával, kábelezéssel, készülék alátétezésekkel, biztositékok kiiktatásával, jobb forrással, opamp cserével és annak járatásával, magassugárzók cseréjével, úgy tudtam mindig több zenét meghallgatni a rendszeren. Amikor ott ültem a 600 ezres rendszer előtt és volt komoly 6 szám, amit meg akartam hallgatni, akkor...azért nem voltam boldog :), de az a 6 szám nagyon jól szólt :). A lényege a mondandómnak: mindennek jelentősége van egy hifi rendszerben, hogy mi teszi hallgathatóvá, nem tudok kiemelni belőle olyan dolgot, ami miatt azt mondanám, hogy EZ kell, EZT kell megcsinálni, legfontosabb, leglegleg...
    S a végeredményt ott tudtam magamon lemérni, hogy másfél év után jutottam el oda, hogy szól a rendszer, ha otthon vagyok, akarom hallgatni. Mindig. Rádiót is, komolyzenét is, ismeretlen előadókat is. Nagyon elvakult módon tuningoltam meg a rendszert, olyan dolgoknak tulajdonitva hatást, ami vakteszten biztosan bukta volna, pl ilyen dolog a hangdoboz csatlakozó aljzat átalakitása, hogy azon Ne menjen át a hangjel, hanem csak megtartsa, össze szoritsa a hangváltótól jövő vezetéket a hf kábellel, a szoritó gyűrű szoritja össze a kábelvégeket, de a végeredmény miatt, amit hallgatok, semmit nem bántam meg, ezek pusztán saját időmbe, fáradtságomba kerültek (amiket egyesével elbuknék vakteszteken, együtt már nem biztos) nem bántam meg semmit. A módositások jelentőségét akartam ezzel hangsúlyozni: együtt jelentős minden változás, egyesével nem váltják meg a világot, de pont ezért, mert együttesen van erejük, ezért fontos minden részlet a rendszernél :) S még nincs vége, még akusztika kezelése sehol (nem üres szoba, szőnyeges, berendezett, de akkor is), forrás a laptopom (ez a következő kérdéses dolog ugye), s vannak még apróságok...szóval kitartást mindenkinek, és kivánom, hogy érje el mindenki a rendszerének reszelgetésével azt a hangot, ami miatt zenét akar hallgatni :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #07400704 #1532 üzenetére

    Nagyon kiváncsi leszek az újabb hallgatódzásra (persze csak akkor, ha kammerer elveszti a korbácsát :D ). A Magnum is sokat alakult azóta, a Nuprime is egy adag újdonság, a Canton is sokat változott, Neked a bejáratott Klipschek, a Pioneer, a Marantz tuning...lesz mit hallgatózni :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #1545 üzenetére

    Nekem az Alisca hf helyett a Taralabs tetszett jobban, az IC kábelnél az Alisca túl sok volt, s számomra helyenként (középmagas-magas tartomány) kicsit torzzá vált a hangja, a Vector 2 meg tompitott, tűlzottan. Ezért voltam billegős, igazából se ez, se az nem tetszett a két RCA-nál. A hárásó féle lapos rca tetszett, azt kedveltem jobban, kérdés, hogy most, a nyitottabb Cantonokkal és a megnyilt Magnummal milyen lenne az Alisca a Taralabshoz képest, vagy a hárásó kábeleihez képest.
    A topictalikat támogatom, és szorgalmazom, s igény-kérés esetén elvszem a cuccom is, akik kiváncsiak a fejlődésre a rrendszeremben, meg a készülékcserék is sokat tudnak segiteni, hogy kinek mi a szűk keresztmetszet :)
    De a hifis talikat eddig is szorgalmaztam, s nekem egy ember hifije is elég, hogy menjek... :) :B
    Lassan érik bennem a saját rendszerem végkövetkeztetése, de még nem akarok elkiabálni semmit.
    dgyuri0123:
    A tér fontos számomra is, bár most talán sok is néha...de inkább legyen kicsit természetellenes, mint össze esett, kevés hatással biró hangzás...szeretem a kis hangerőn is kellemes lecsengéseket, most ez megvan, tapaizonál nem volt, hárásónál még nem volt ennyi...kiváncsi leszek, mit szólnak majd a változáshoz :)

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #1570 üzenetére

    Lehet, a memóriám már nem a régi :) Hárásónál, mikor először kisérleteztünk, akkor az 1 darab TMP kábel jó volt. Kettőt már soknak tartottam. Lehet, hogy a túl sok hatása tapaizonál is a 2 helyen változtatásnál volt, sajnos hamar elmosódnak az emlékeim. A ca-k hamar leszerepeltek, az röpke újra lángolás volt :)

  • #10726912

    törölt tag

    Sokáig nem éreztem azt, hogy valósághűen szólal meg bármi is a rendszeren. Talán a konga hangja (remélem jól irom), amit együtt hallgattunk tapaizonál. Aztán a TMP Classic hozott sok hangot, ami hihető volt...pl klasszikussal hallgatva nagyon jó volt. De hárásónál is volt pár szám, amire mindketten rácsodálkoztunk, pl népzenénél, ő akkor azt mondta, hogy ismeri személyesen az énekest és az életben is ilyen a hangja :) Nem tudom, hogy sokmindennek milyen a hangja. Hitesse el, annyi elég :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz fehér_ember #1600 üzenetére

    Ezzel tudok vitatkozni.
    A sokhangszeres zeneművek, vagy az alternativ metál is lehet nem fárasztó, érthető, élvezhető. A részletesség alappillér ebben az esetben, de ha meghallgatsz egy TMP Classic erősitőt, akkor rájössz majd, hogy lehet úgy hallgatni sokhangszeres előadást, hogy az kis hangerőn történjen (beszédhangerőn), és nem lesz össze mosódás. Ugyanezt tapasztalom a Magnum erősitőmnél, a részletesség miatt nem kell hangosan hallgatni, sőt, a kevesebb jobb, s az egy zongora-egy lány felállás egyszinten van Vivaldi Jupiter művével, vagy akár a 22-20'zenéjével...vagy pl a Tool zenéjével. Tehát véleményem szerint inkább rendszerfüggő (s persze akusztika is nagyon szerepet kap, mert pl egy bútornélküli, üvegfalas járólapos üres helységben is lehet fárasztó hifizni).

  • #10726912

    törölt tag

    Kissé össze keveredtek a dolgok azt hiszem...
    Egy elektronikus gitárt nem lehet hangositás nélkül hallgatni, de hifi szempontból ez lényegtelen. Van, amit igen! A zongorát lehet hallgatni hangositás nélkül.
    Nézzük ezt a példát.
    Élő koncert az, ha nem készül mikrofonnal felvétel, azaz nem elektronikus úton hangositják meg a zongora hangját. Ha elektronikus úton hangositják meg, akkor felvételt fog mindenkihallgatni, jelen idejű esemény, de nem élő hang. Élő hanghoz hasonlitani a rendszered úgy tudod, ha ott vagy a felvétel készitésénél (azaz hallod a zongora hangját, és közben mikrofonozzák), és hazaviszed a felvételt, és vissza hallgatod. Ez lesz az élő koncert, pl egy zongora verseny vissza hallgatása az otthoni rendszereden.
    Az, hogy meghangositva hallgatsz valamit, már nem élő zene, hisz a mikrofon felvételét hallod. Az erősitőt hallod, a kábeleket hallod, a hangszórókat hallod. Mintha otthoni rendszerről beszélnénk, csak a jelen idejű koncerten a mikrofon a forrás, az otthoni rendszereden meg a felvétel...
    Tudom, kár ezen rugózni, valahol az, csak az élő koncert értelmét próbáltam kifejteni.
    Igen, élő koncert, ha Bódi Guszti a deszkákon rázza aranyait a falunapon és a 40 centis SAL zörög a szörmése mellett. De akkor hallasz élő hangot, ha a SAL csodát kikapcsolják (persze nem biztos, hogy jobb lesz az eredmény). Tehát élő koncert hangositás nélküli, a hangositott élő koncert pedig jelen idejű előadás. hifi szempontból mindez azért érdekes, mert az otthioni rendszereken vágyik az ember arra, hogy a hegedű hangja, a zongora hangja úgy szóljon a rendszerén, mintha a hegedű vagy a zongora ott lenne a szobájában. Nincs ilyen rendszerem, talán nem is vagyok hifista, mert nem vágyok rá, jobban szeretem a valószinűleg teresebben szóló zongora vagy hegedű hangot, mint ahogy az életben szól. A stúdiókban kezelt felvételeket, az akusztikai hatásokat (amik valódinak tűnnek), keresem és kellemesen kiegészitik a zenehallgatás élményét, jelenleg ez a hangzásvilág vonzz, a rendszerem ezt vissza is adja, ha a felvételen ott van.
    A nagy furcsaság egyébként az, hogy képes elvarázsolni akár egy utcai zenész társulat is, akik játszanak gitáron, trombitán, hegedűn, énekelnek...hangositás nélkül, a kalaposokról beszélek...és nem visszhangos, nincsenek lecsengések, nincs tér, ott állsz a mikrofon helyén, köze nincs a hifimen keresett hanghoz...de mégis jó. Vagy amikor az öcsém citera előadását hallgattam, az anyámék lakásában gyakoroltak, 3 citerás...ott sem kellett semmi, csak leülni. Az élő koncert nekem az élő hangot jelenti. Amit a hangszer ad :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Mathiask #1660 üzenetére

    :) Van, mikor minden igaz...az élő koncert fogalma nagyon tág értelmezésű, de próbáld meg hifi szemszögből megközeliteni. Hiszen ez valami olyan fórum. Hifiről, hifisen. Ezen értelmezésnél máris nem nyakatekert...s a konyhanyelv, a köznyelv értelmezése lesz anomália :))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #01758976 #1974 üzenetére

    Örülök, hogy megérkeztél :) Vágyom én is erre az állapotra. Még mindig tolódnak a dolgaim, az IC-ket hamarosan próbálom, az egyik a migabi féle, másik Kondo KSL 2 :) Próba után beszámolok a fejleményekről.
    Nem tudom, mennyire érkeztem meg jelenleg a rendszeremmel, hiányzik 7 hete :) Várok kisebb csodákat még...aztán kiderül :) A lelkem már könnyedén megérinti, lehelethalk hangerőn is...
    Viaskodik a két oldal bennem, az egyik a zenehallgatás, a másik a kütyüzés, a hifibogár etetése... nemrég voltam azon a határon, hogy a hifim kütyüileg elég egyedi már, hogy a zenélés mehessen rajta...de azt hiszem, a zenéléshez már elég jó, kütyüzni viszont fogok szeretni egy életen át...szóval HI-FI és zene együtt szép :)
    A Te rendszered is különleges, s ezt őszintén mondom, bármikor elsöröznék-boroznék Nálad a csöves-kondós rendzsered előtt :) :R De majd még keritünk alkalmat...remélem :)

  • #10726912

    törölt tag

    Urak, kis beszámoló a hifi életemről :)
    Elhurcoltam pár helyre a rendszeremet meghallgatásra, erről már többen irtunk, volt hárásónál, tapaizonál. Mindig az volt a tapasztalat, hogy a Taralabs Vector 2 IC nem maradt a rendszerben. Került helyére Kondo, Alisca, TMP arany-ezüst. Mindig el lett verve a Vector.
    Számomra legjobb hangzás akkor volt, mikor a forrás-előfok közé ezüst került, elő-végfok közé pedig réz, ott még a Vector 2-met is jobbnak hallottam, mint a 100 ezres ezüstöt.
    Ezen tapasztalatok miatt elkezdtem túrni az AVX-et. Találtam Kondo KSL SPC 2-őt WBT dugókkal, és felfigyeltem migabi Wireworld Micro Platinum kábelére Furutech dugokkal szerelt darabjára.
    Magában a Kondo nem teljesitett jól. Rév-vám esete, itt jobb lett, ott rosszabb. KONDO! Pontositva nem magában Kondo, hanem mellette maradt egy Vector 2-es. Helyenként torzult a hang, túl harsány lett, túl konkrét, túl sok, cserébe a dinamika javult, a magastartomány több lett (nem szebb, több), nyitottabb lett a hang, de szikáran nyitott. Jazz jobb lett, Vivaldi rosszabb, térből elvett, pontositotta Kondo. Tehát húzd meg-ereszd meg jelenség. Volt tervemben, hogy a Kondot ketté vágom, s csak Kondom lesz. De nem vágyok ARRA a hangra. Nem kell tisztán Kondo hang!
    2 nap késéssel érkezett meg a Wireworld. Ekkor a Kondo az elő-végfok között volt, igy az ezüst ic az USB DAC-előfok közé került.
    Ebben a felálásban több a magashang, tiszta marad a hang, sehol nincs torzulás, van tér visszafogottan, van nyitott részletesség, miközben a mélyhang odaver, dinamikus, pontos lett, s a dinamika nem csak a mélytartománynál figyelhető meg, nagyobb a kiugrás egy-egy középhangnál is, azaz általánosan nagyobb a dinamikája a rendszernek. Az ezüst szépen simitja a harsányságot, nincs reszelős, durva hang, ami a Kondo-Vector 2 kábelnél figyelhető meg, az ezüst-réz kombináció bevállt ismét :).
    Ha megforditom a sorrendet, akkor a dinamika lecsökken, a magas és a mélytartomány visszább vesz, ellenben a teresség túlzott lesz, és jön egy kis torz hang is. Mosottabbá válik minden hang, de nem olyan mértékben, mint a tisztán Vector 2-nél, ami viszont torzitás mentesen dolgoztatja a rendszert, azaz megfogottan szűr, cserében pontatlanabb a térábrázolás, mint a Kondo-ezüst sorrendnél.
    Próbáltam a Wireworld-Vector 2 párost is. Ekkor torzitásmentesen, nagyon teresen dolgozik a rendszer, de minden elkezd nagyon teres lenni, s nincs meg a dinamika, nem ver oda a mély, a pontosság részben megmarad, de a visszhangosság túl sok lesz, dinamika lecsökken.
    Kell a Kondo és kell a Wireworld Platinum is. Az elő-végfokom a rezet akarja, a Kondot szereti, dinamika jön, erő jön, pontos hangok jönnek, de az USB DAC, s előtte a Marantz NA 6005 is az ezüstöt akarta, ha réz kerül oda is, akkor a Kondo túl nyers lesz, üvöltve, durván, helyenként torzan tolja az erősitőbe a hangot, amit jelen esetben a Vector 2-től kap, ami viszont végig Vector 2-ként nem torzit, azaz a Kondót kell megfogni, megzabolázni. Ezt kiváló tisztasággal, részletességgel, finomsággal teszi meg a migabi ezüstje.
    Urak...sosem hallott cintányér hang van...a fiam, lányom, s még egy huszonáves, akik nem hallgatnak jazzt, jár a lábuk, meg a fejük Bohém Ragtime jazzband lemezére . Velük együtt csináltam a teszteket, 20 év körüli fiatalok, egészséges hallásúak, elfogultságtól mentesek, nem érdekli őket a Kondo szelleme, nem foglalkoznak az ezüst kábel szerepével, csak a hangot nézik.
    Tehát Wireworld-Kondo páros marad, referencia ezüst a japán durva, csontos rezével :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #2134 üzenetére

    Válság van..nincs Rá kedvem :D
    Sajnos mivel bizonytalan, hogy tudok vissza menni dolgozni Hollandiába, igy a tekercs marad későbbre. Van tennivaló, pl a Viablue még nincs beszerelve a dobozok alá.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #2151 üzenetére

    A Kondoról azt sejtem, hogy túl erős lenne, túl szikár, túlzottan harsány, kevés térrel. A dinamika nagyszerű, az kell, a megfogottsága s, az irányhatása jó tett a rendszernek. A két Wireworld...nem tudom. Nagyobb a Wireworld-Kondo párosnál a dinamika, mint a Kondo-Vector 2 esetében. Nem tudom, mennyire "teresedne" vissza, s az a tér mennyire lenne szerethető. Próbát természetesen mindenképp megejtenék mindkét irányban.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #2157 üzenetére

    Hát...hazudgált már vagy 8 kábel, mert mind más volt... :DDD

  • #10726912

    törölt tag

    válasz bta1 #2180 üzenetére

    :) Mindegy, hogy mely vallás miatt nem tud nyugton élni, a zajmentes környezet meglesz. Ilyen esetben csináljon süketszobát... :DDD

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #2189 üzenetére

    Nekem a Marantz NA6005-el volt olyan tapasztalatom, hogy a mobil HDD-t rádugva alapzaj volt hallható a hangdobozoknál, ezért pendrive-ról hallgattam a zenét.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #01758976 #2203 üzenetére

    Megnéztem...vagyis hallgattam...vagyis nem láttam semmit, de legalább alig hallottam...szóval ezmiez? :F :B

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Ear001 #2216 üzenetére

    Mivel nemrég jöttem meg Hollandiából, ezért még házikaranténban vagyok, most megy a tesztelés :D Először mindenhol Kondo lesz, aztán mindenhol az ezüst, a kondo-Wireworld már eléggé be van hallgatva.
    Van időm, majd beszámolok a végeredményről :)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Ear001 #2218 üzenetére

    Mi a kérdés lényege? :F
    Két IC-t hasonlitok össze, Kondo a Wireworld ezüst ellen. Ha te egy új IC-t próbálsz ki, lecseréled az összes vezetéket a rendszereden? Sehol nem olvastam ilyet, nem hallottam ilyen gyakorlatról...tehát nem értem a kérdésed mire alapozod. Sokan használnak sokféle gyártó termékét egyszerre, ezüst, aranyozott, rodhium, réz vegyesen..
    Tehát nem értem a kérdésed. Fejtsd ki érthetően. Köszönöm.
    fehér_ember: köszönöm az ajánlásod, de nem szándékozok hangdobozt cserélni. Meghallgatásokkor az IC-k kerültek ki a rendszeremből, a tápkábel és a hf kábel jól vizsgázott. Ezért vizsgálom a rendszert az IC-k terén. Hangdobozzal elégedett vagyok, ahogy a többi eszközömmel is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Ear001 #2221 üzenetére

    Értem.
    Nem hiszem, hogy sokan megengedhetjük magunknak azt, hogy teljes kábelrendszereket megahhlassunk, lecserélve minden kábelt, tápká beltől esetemben a hangdobozon belüli kábelekig (ha ott nem, akkor meg kb feleslegesnek tartom a többi helyen ragaszkodni ehhez). Nem tartom fontosnak 3 Kondot össze hasonlitani egymással, hogy aztán azok közül hasonlitsam össze a Wireworldal, vagy egyáltalán nyilatkozáshoz elegendő jogot érezhessek.
    Adott egy kábel, a Kondo 2, berakom a rendszerembe, ha nem jó, vagy nem jobb, mint a Wireworld-el pároztatva, vagy nem jobb attól, mint amit a Wireworld fog tenni a rendszeremben, akkor nem fogom használni. Attól, mert bármely felállás jobb lesz, nem fogja azt jelenteni, hogy pl a Kondo2 csapnivaló kábel, vagy a Wireworld rossz kábel. Az én rendszeremben lesz olyan, amilyen, ez erről szól.
    Megértem, hogy véleményed szerint teljes kábelezés cseréjével lehet meghallani egy IC kábel erényeit, illetve esetedben erről nincs szó, mivel te egy kábelt nem nézel, én nem ezt az utat fogom járni, mert az anyagi lehetőségeim nem teszik ezt lehetővé. Ezzel nem vagyok egyedül, s egyébként sokan nincsenek abban a helyzetben. Ha neked van erre lehetőséged és kitartásod (mert ugye a dobozon belül is ki kell cserélni a káberlezést a logikád alapját figyelembe véve, azaz mindenhol egy gyártó egyféle kábele legyen a rendszerben végig), akkor elismerésem, és irigyellek is.
    Mindemellett pedig vitatkozok is a felvetéseddel, miszerint a módszeremmel csak helytelen következtetésre lehet jutni, hiszen pl csak a Kondo 1 ponton történő alkalmazásával pontosan azt a hatást értem el, mint amiről nekem mások is beszámoltak, megerősitették a tapasztalatom, tehát nem vagyok meggyőve arról, hogy csupán egy IC cseréjével nem lehet véleményt alkotni, hisz másnak is sikerült másféle kábelek és másféle készülékek ellenére ugyanolyan véleményt alkotniuk a Kondoról, mint nekem.
    Nem állitom, hogy ezzel el lehet dönteni, hogy az adott kábeltipus teljes kábelrendszerként alkalmazva jó, avagy rossz (bár volt ilyen irányú tapasztalatom is, de ezt most hagyjuk). Karakterét meg lehet hallani, s hatását nézve el tudom dönteni, hogy a rendszeremben van e rá szükség, avagy sem.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz AMDFan #2267 üzenetére

    Nem a pénzégetés teszi profivá az embert, nem az fog haladó hifistává tenni, hogy 150-et vagy 1 milkát csapattál el cuccokra. Lehetsz zenehallgató 5 millióból is, és lehetsz hifiző 200 ezerből is. Nagyon szivesen szembesitenélek vakteszten egy nem számit mi az kábelezéssel (2.5 mm-es Oelbach erenként, Hama RCA-k, gyári tápkábelek kinai elosztóba dugdosva) egy alapszintű kábelezéssel szemben. (nem az ára a lényeg, hanem a tudása, amit kényszerből nevezünk X forintba kerülőnek). S persze kettőnk mellé jöhetnének idegenek, akiknek közük nincs semmilyen formában a hifizés világához, számomra mindig ők a perdöntők, pl nagy szeretettel szoktam a gyerekeimet (19, 22 évesek) nyaggatni ezzel a témával, cserélek kábeleket és faggatom őket, hogy mit hallanak egy IC kábel cseréjével.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #2305 üzenetére

    Nekem volt DC2050-em, meg Orion 282 és egy Heco P3033 (azt hiszem, képek alapján legalábbis). A Videotont nem vettem meg, 10-ért adta a gazdája. Technics SU-V 303-al hallgattam. Aztán elhoztam az Orionokat, azok megmaradtak....egy darabig. Megint mentem, kérdeztem, mennyibe kerülnek a HECO-k. Nehezek voltak kis dobozméret ellenére...tetszetősek is... A gazdája mondta, előbb hallgassd meg, aztán beszélhetünk rőla. Meghallgattuk, leesett az állunk, a régi német drótrácsos úgy zenélt le mindent, nagy terhelésen olyan mélyhangokat csinált, mindezt olyan tisztasággal, amik az Orion Videoton meg sem közelitett. Közép, magas tartományban is jól szólt, bezenélte a 16 m2-es szobát. Vissza mentünk az eladóhoz, vita nélkül kifizettem a 20 ezret. Mindhárom dobozpár ugyan onnan volt. Ezt csak azért irtam le, hogy nem igaz, hogy a Heco nem tudott többet a Viditől...tudom, nem Te irtad :) A 1011-essel is van kellemes élmény, rákötöttük asztali erősitőre, akkor is pislogtunk, hogy bezenélte a szobát, jó nem dübögött a mellkas, de meglepően jól szólt :)
    Jorus: Később már volt hőálló kivitel belőle :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2333 üzenetére

    Ha egy felvételt hallgatsz, ami tartalmazza az előadó terem, helység visszhangjait is, akkor miért akarsz még visszaverődő hangokat hallani? Miért nem azt akarod hallgatni, ami a felvételen van? Hisz nem úgy veszik fel az előadásokat, hogy a hallgató helységek visszaverődő hangjai majd kiegészitik és úgy lesz tökéletes....

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2335 üzenetére

    Nekem semmilyen tapasztalatom nincs a süketszobával kapcsolatban, csupán elméleti sikon kérdeztem. Valóban nyomasztó tud lenni (pl a hallásméréhez használt fülkére gondolva, mikor oda beülsz, az se kellemes csend :) ), kérdésekként tetem fel, nem kötözködésképpen. Elméletben helyes lenne, gyakorlatban azt hiszem elég, ha részlegesen csillapitva van egy szoba. De jó is lenne már itt tartanom :) )))

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2368 üzenetére

    Sokkal előrébb lennél, ha használtan vadásznál össze normális hangszórókat. Focal, perless, Seass, Scan speak. Ez a pénzégetés kategória, amit linkeltél.De sok sikert hozzá.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2384 üzenetére

    A Kondo miatt irok:
    A gond a hifi szemlélettel van. A kábelek cserélgetése-megtalálása egy rendszeren belül nem pénzégetés, hanem létkérdés. A hifi létét adják. új kábelt nem szabad venni, ez igaz minden új dologra (az Octavia-ra is), hisz megvételkor, mikor kifizetted, máris buktál rajta, ha nem jó valamiért, máris veszteséggel tudod eladni. Ezért mondtam a használt cuccokat is.
    Az, hogy a rendszerépitésnél milyen utat választasz, azaz új hangszórókból, amik HIFI terén nem bizonyitottak széles körben, már erősen kétesélyes, erre irtam tanácsként amit, de kiváncsian várom, hogy a költségeidhez képest milyen végeredményt kapsz.
    Kondo-t venni nem pénzégetés, ahogy a Wireworldot sem, és Vector2-t sem. Mert ezek már megnyugodott áru darabok, ennyikért mennek, amennyiért vettem, s türelemmel bár, de ugyanigy tovább adható, ha nem kell mégsem a rendszerbe.
    S ami a lényege a mondókámnak, az most következik: ahhoz, hogy megtudd, mi a valós hangja a rendszerednek, ahhoz olyan alapszintű kábelek kellenek, amik nem torzitanak. Hogy merrefelé viszik-hangolják a rendszert, másodlagos kérdés, izlés kérdése. De a torzitás elkerülése, azaz ne legyen jitteres, szúrós kábelhangod, alapvető kérdés egy rendszernél. Attól, mert épitesz dobozokat nem a legismertebb hangszórókkal, még nem lesz a rendszeredből alapszintű rendszer sem, ha nem elég jó a kábelezésed és kásássá teszik a hangot. A kábelezésed egyszer kell rendbe tenni. Egyszer költesz rá. Utána, ha nem tetszik kábel, eladod, veszel árában másikat. Ez csak idő kérdése, nem pénz. A Kondo pedig marad a rendszeremben, bár ha nem maradna, tovább adnám, s vennék mást ugye...s nem égettem pénzt :) Egy bizonyos értékű kábelezésre szükség van. Hangszórókra és dobozokra is. De ha nem jön be az épitésed, ott van bukás az új és ismeretlen hangszórók miatt főleg. Kábelnél nincs, csak a vevőt kell megvárni, természetesen ezért vásároltam használt kkábelt :)
    Tudom túlbeszéltem, röviden szólva:
    Nekem nincs kockázat, a kábelek rendbe tételét lehet csinálni ésszel, ahogy a hangdobozok beszerzését is, amit teszel, abban benne van a bukás lehetősége anyagi részről, kivánom, hogy szeresd a végeredményt nagyon sokáig :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #2387 üzenetére

    Ha nem értitek meg egymást, akkor ne bosszankodjatok, lépjetek tovább. Vagy irjátok le türelmesen egymásnak, de ez beszélgetés, nem önmagatok igazolása. Ez akkor is igaz, ha a másik nem értette meg. Az indulatok helyett inkább engedd el, ha idegesit a beszélgetés folyamodványa :) A fórumozásnak ez a lényege itt, hogy addig folytasd, amig nem bosszant, amig örömöd leled benne. Ha valakivel a beszélgetés vakvágányra kerül, akkor lépj tovább, mindegy, hogy kinek van uigaza, leirjátok a mondandótokat, de ez nem arról szól, hogy meggyőzd a másikat, és annak meg kelljen értenie a mondataid. Sokan értik, amit te mondasz, sokan értik, amit Dißnäëß mondd, a lényeg, hogy indulatok nélkül :) :R

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #2394 üzenetére

    Akik ismernek, tudják, mennyire rajongok a találkozókért, tettem is érte már eleget :) Meghivásodat szivesen elfogadom, s nem fikáznivágyás képpen, hanem azért, hogy a rendszered meghallgassm, lássak újabb csodákat, eszközöket, cserélgessünk erősitőket, dobozokat, kábeleket próbaképp. Hárásónál és tapaizonál is öröm volt, mikor a legjobb felállást hallgattuk a két rendszer össze vállogatásából :) ))
    A jitteresség tudom mire vonatkozik, mikor állhat fent, csak annak van egy bizonyos hangja, ami erősen hasonlit a kásás, szúrós hangra, amit egy-egy rossz kábel, esetemben akár egy banándugó is tud okozni (van ilyen tapasztalatom is, ezért kerülöm a banándugókat, olcsóbb, mint venni egy olyan banándugó szettet, ami nem okoz problémát).
    Én szimplán azért cseréltem az IC-ket, mert mindig azokat vettük ki a rendszerből. Jelen felállás szerint nem vagyok elégedett, a kondo dinamikája és a Wireworld teressége, tisztasága kellene...de ezt megközeliti a két kábel együttes berakása, tehát marad ez a felállás :) Vannak még tervek, majd, egyszer, talán valamikor, egy lottónyeremény után :DDD
    Bejött a számitásom, bár legszivesebben kétféle felállást használnék, mert mert van, ahol a nagyobb dinamika a jobb, van ahol a nagyobb tér...a KSL2 (s ez csak erre az IC-re vonatkozó megállapitásom ebben a rendszerben!! ) eőből oda teszi magát, cserébe kevesebb teret ad, a Wireworld vissza vesz a dinamikán, cserében nagyobb a tér, jazznél az előző felállás jön be, akusztikusnál meg az utóbbi, de a dinamika az akusztikánál is hiányzik, igy azt fogom meghagyni, Kondo és Wireworld.
    A többi meg halad a maga útján :)
    Szóval találkozókra fel :) :R :C

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #2404 üzenetére

    Kipróbáltam oda-vissza befutóra. A Wirewold végig túl dimamikusságtalan :DDD, a Kondo végig túl sok. Marad a kettős szerep, de előtte a dugókkal még kisérletezek, momentán a Vector 2-ről műtöm le a gyári dugóit (csitt!!! :DDD ) és pakolom a Kondora, a Wireworld marad a Furukkal, tippem, hogy a oxidhajlamos ál WBT is okoz egy adag olyan hangot- tértelenséget, amit nem akarok, a Tara dugója szerintem jobb. De hamarosan megtudom :)

Új hozzászólás Aktív témák