Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz rukh #2187 üzenetére

    Amit írtam, az a fizikai zajra vonatkozik.
    Ettől függetlenül elméletben nem szerencsés elektromos zaj szempontjából, hogy a HDD-ben egy elektromos motor rángatja folyamatosan a tápfeszt.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • ozzy711

    őstag

    válasz rukh #2187 üzenetére

    Úgy emlékszem Gyuri korábban pont azt írta, hogy szerinte "jobban szól" bárhogyan is értette.
    Én nem csináltam A-B tesztet, de ennek hatására száműztem minden mozgó alkatrészt ( többek között ssd-re váltottam ) a pc-ből és tetszik amit hallok.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz rukh #2187 üzenetére

    Doriannal is egyetértek, csak mint mindenben, ebben az új online világban azon is el kell rendszerépítőknek gondolkodni, hogy mit hova tesznek. Mióta a zene digitalizálódott és számítógépeken (-ről) játszunk le, muszáj felvenni az őrülten fejlődő IT szakma tempóját. Ez nem az, ahol be lehet aludni a fejlődést évtizedekig.

    Rossz helyre tesszük a háttértárat. :K :U Ő forrás kategória lenne sokak szemében, de itt sokkal nagyobb szabadságunk van, mint régen. HDD esetén úgy kell rá tekinteni, hogy vihetjük minél messzebb a lejátszó egységtől, mintha csak a szomszéd kontinensről stream-elnél egy 24/96-os anyagot, tehát a forrás is tovább bomlik egy távoli (NAS, fájlmegosztás, streaming) és egy közeli komponensre (maga a lejátszó elektronika). A NAS-omban 6db 4T-s HDD zümmög és eszem ágában nem lesz bevinni a hifi szobába, az aktuátor tápcibálása meg pont annyira fog WiFi kapcsolat esetén érdekelni, mint a moszkvai metrók menetrendje. (Főleg, hogy a HDD-ket etető kapcsolóüzemű tápok k* nagy sebességgel követik le a terhelés oldali cibálásokat, ellentétben egy "lusta" lineárissal, de még mielőtt eddig elmotoroznánk, van ott is az útban azért 1-2 kondi. Ha nem is nagy, de a HDD gyártók is gondolkodnak, a táp gyártók is, nem véletlen működik összesen 7 HDD és 1 SSD a NAS-omban, ECC RAM és modern processzor mellett úgy, hogy 7/24 nem kakálja össze magát semmi, és itt az érzékenység tűréshatára összehasonlíthatatlanul kisebb annál, mint amikor kiszalad X watt egy hangszóróra. Az más, hogy helyileg is vannak fesszabályzók az útban még pont elegen, HDD elektronikán is, tápoldalt is, szóval.. tápcibálás, HDD, nem az a lépték, aminek bármi értelme is lenne beszélgetni róla).

    Erről sokat lehetne még lamentálni, felesleges. A HDD-t el tudjuk suvasztani bárhova, és egy komolyabb lejátszó vagy HTPC eleve ott indul, hogy "végy egy hangszigetelt házat", ha már feltétlen helyben és feltétlen a lejátszó eszköz tárol.

    No vita, no flame, de vannak rendkívül egyszerű "barbár" megoldások arra, hogy a HDD konkrétan tényleg annyira érdekeljen, mint az, hogy most egy kontinenssel arrébb a Tidal szervereiről a 24bit eredetileg miről olvasódik be, mire hozzám elér.

    Ismétlem: egyetértek, valid pont. Este netes olvasgatás közben a síri csendben engem is zavarna, ha HDD lenne a gépben, nem SSD.

    Csak a kontextus nem mindegy, amibe helyezzük, mert az, hogy HDD vagy SSD és ezek hangminőségbeli eltérést mutatnak-e egymáshoz képest, nos, hogyne:

    - ha a lejátszó eszközöd tárva nyitva, esetleg egy visszhangos, szigeteletlen házikó, akkor a HDD kihat a hangra. Nem arra, ami a hangszóródból kijön, hanem ami a füledbe a szobaakusztikával együtt eljut, mivel belecseszikél a szoba alapzajába. Apropó, fej/fülhallgató ? :U

    - ha a lejátszó eszközömhöz közel helyezem az áramfejlesztő erőművet, valszeg ott is eléggé torzul az élményem zenehallgatás közben. :U De mivel itt már egy ideje rájöttek az emberek, főleg Tesla, hogy ezt jóóó messzire, többszáz kilométerre is el lehet távolítani tőlünk, ideje lenne talán meglépni audio láncban is hasonló trükköket forrás oldalon.

    Tehát kontextus. :)

    Ha a kérdés úgy szól, hogy a HDD-nek vagy az SSD-nek van-e jobb hangja, bár ízlés dolga, azt mondanám, egyik kerreg, másik meg vagy néma, vagy halkan ciripel a tokjában, mint jópár elektronika.

    De ez ugye mindenki látja, nem olyan kérdés, amit mondjuk bedobnánk egy akármilyen fórumon, mert egyelőre még hifi címszó alatt mégiscsak hangszórókat, erősítőket és hasonlókat hallgatunk, nem merevlemezeket meg SSD-ket. Utóbbiak hallgatására ajánlom a Dataplex-et, Victor Hugo utcát és ekvivalens helyszíneket.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák